Mažametį brolį sumušusi devyniolikmetė neteko laisvės pusei metų

Už mažamečio brolio sužalojimą – nežymų sveikatos sutrikdymą pusės metų laisvės atėmimu nuteista per vienerius metus spėjusi nusikalsti tris kartus ir atliekanti 45 parų arešto bausmę Panevėžio rajono devyniolikmetė gyventoja J.K.

Tokį sprendimą, išnagrinėjęs Panevėžio miesto apylinkės prokuratūros prokurorės perduotą nusikaltimų žmogaus sveikatai baudžiamąją bylą, priėmė miesto apylinkės teismas.

Pernai lapkričio 5 d. vakare Panevėžio rajono viename kaime J.K. sužalojo mažamečio galvą ir nežymiai sutrikdė nukentėjusiojo sveikatą. Po konflikto su mama ir broliuku ji pabėgo iš namų pasiėmusi abiejų mobiliuosius telefonus, kad apie konfliktą nebūtų pranešta tėvui. Po kelių dienų sugrįžusi atsiprašė namiškių, tačiau už padarytas nusikalstamas veikas neišvengė baudžiamosios atsakomybės.

Panevėžio miesto apylinkės prokuratūros prokurorė Sigita Bieliauskaitė, besispecializuojanti nepilnamečių justicijos srityje, teigia, kad trečią kartą teisiama kaltinamoji, panaudojusi smurtą prieš mažesnį brolį, padarė nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso straipsnyje dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo mažamečiui. Kadangi bausmės atlikimo metu buvo padaryta nauja nusikalstama veika, todėl kaltinamajai skirtina su laisvės atėmimu susijusi bausmė

Įstatymas už fizinio skausmo sukėlimą ir nežymų sveikatos sutrikdymą mažamečiui numato laisvės atėmimą iki dvejų metų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.

Posted Under
Be kategorijos