Maisto tvarkymo higienos taisyklių privalu laikytis ir autoparduotuvėms

Elektrėnų savivaldybės Vievio seniūnijoje prekiavusioje autoparduotuvėje sustabdyta antisanitarinėmis sąlygomis vykdyta neteisėta prekyba atvėsinta mėsa, pieno produktais ir žuvies gaminiais.

Elektrėnų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai autoparduotuvę tikrino vykdydami bendrą kovos su kontrabanda ir nelegalia prekių apyvarta planą. Patikrinime taip pat dalyvavo Elektrėnų policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai.

Patikrinimo metu nustatyta, kad autoparduotuvėje buvo neteisėtai prekiaujama licencijuojamais produktais – cukrumi, alumi, rūkalais. Be to nustatyta, kad neturint jokių leidimų tokiai veiklai, buvo prekiaujama fasuotais ir nefasuotais, greitai gendančiais maisto produktais: atvėsinta mėsa, pieno produktais ir žuvies gaminiais. Neaiški dalies maisto produktų kilmė ir įsigijimo vieta, keletas maisto produktų visiškai be jokio ženklinimo ar pasibaigusiu tinkamumo vartoti terminu.

„Maisto tvarkymo higienos taisyklės galioja visiems, taip pat ir autoparduotuvėms. Todėl visuomet labiausiai piktina, kai pažeidžiami net pagrindiniai, jokių didelių pastangų ar investicijų nereikalaujantys higienos reikalavimai.“ – komentavo Elektrėnų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Albertas Amšiejus.

Pasak jo, patikrinimo metu dalis autoparduotuvės taros, kurioje buvo laikomi maisto produktai – nešvari, šalia nefasuotų maisto produktų laikomi skalbimo milteliai ir buitiniai valikliai, dalis greitai gendančių produktų tiesiog suversti vairuotojo kabinoje ant sėdynės ir grindų. Nefasuoti maisto produktai niekaip neapsaugoti nuo aplinkos taršos. Be to, nors autoparduotuvėje buvo prekiaujama šviežia mėsa, pieno produktais, žuvimi, tačiau pardavėja neturėjo jokių priemonių rankoms valyti, dezinfekuoti.

Patikrinimo metu uždrausta visų greitai gendančių, iš viso per 28 skirtingų pavadinimų maisto produktų (107 kg) realizacija, jie nukreipti sunaikinti į patvirtintą utilizavimo įmonę. Administracinių poveikio priemonių taikymui medžiaga perduota Kauno valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, išdavusiai šiai autoparduotuvei maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą.

Posted Under
Be kategorijos