Lydekas Nemune gaudžiusius jurbarkiškius baus ir pasieniečiai, ir aplinkosaugininkai

Nuotr. iš VSAT archyvo

Viešvilės užkardos pasieniečiai ant užšalusio Nemuno sulaikė du jurbarkiškius, padariusius net kelis pažeidimus iš karto.

Ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardos pasieniečiai vaizdo stebėjimo įranga ties Jurbarko rajono Smalininkų kaimu, ant Nemuno ledo, pastebėjo du asmenis. Šios upės viduriu eina siena su Rusija.

VSAT pareigūnų stebimi vyrai į išgręžtas eketes statė vadinamuosius skritulius – žvejybos įrankius, prie kurių tvirtinamas gyvas masalas.

Į įvykio vietą nuvykę VSAT patruliai abu vyrus sulaikė. Paaiškėjo, kad šie neturi ne tik pasienio ruože privalomų asmens dokumentų, bet ir pasieniečių leidimų žvejoti pasienio vidaus vandenyse.

Netrukus išsiaiškinta, kad abu žvejai yra 28 ir 32 metų Jurbarko rajono gyventojai. Jie lede išgręžtose eketėse jau buvo spėję pastatyti tris skritulius su kabliais bei gyvomis žuvelėmis. Tokiais žvejybos įrankiais yra gaudomos lydekos.

Tačiau šiuo metu lydekas gaudyti draudžiama pagal Mėgėjiškos žūklės taisykles. Nuo sausio 1 d. lydekų negalima gaudyti naudojant gyvą masalą, o nuo vasario 1 d. šių jų žvejyba yra draudžiama bet kokiomis priemonėmis dėl artėjančio neršto.

Abu jurbarkiečius, dar nespėjusius pagauti laimikio, bei jų žūklės priemones pasieniečiai perdavė Jurbarko rajono aplinkos apsaugos agentūros darbuotojams.

VSAT pareigūnai vyrus baus administracine tvarka už Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimus. Jiems gresia įspėjimai arba baudos nuo 150 iki 300 litų.

Savo ruožtu aplinkosaugininkai jurbakiškius irgi baus administracine tvarka už Mėgėjiškos žūklės taisyklių nesilaikymą. Už tokį pažeidimą gali būti skirtas įspėjimas arba bauda nuo 25 iki 200 litų bei konfiskuoti pažeidimo padarymo įrankiai ir priemonės.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Posted Under
Be kategorijos