Lietuvos karo akademijoje studijas pradeda kadetai iš Prancūzijos

karo akademija prancūzaiĮ Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją Vilniuje atvyko kadetai iš Prancūzijos Saint-Cyro karo akademijos. Rocipon Frédéric, Maxime Serres ir Vincent Schouteden sausio – vasario mėnesiais studijuos anglų kalbos kursuose.

Kadetai, gyvendami kartu su Lietuvos karo akademijos kariūnais, taip pat susipažins su Lietuvos karo akademijos veikla, turės galimybę iš arčiau pamatyti, kaip mokosi Lietuvos kariūnai.

„Džiaugiuosi, kad jūs jau esate Lietuvos karo akademijoje ir čia turite galimybę studijuoti, o kartu iš arčiau susipažinti su mūsų šalies studijomis. Tikimės, kad jos jums patiks ir bus naudingos“, – sakė akademijos viršininkas pulkininkas Gintaras Bagdonas.

Nuo šių metų pradedama keistis kariūnais: Prancūzijos kadetus priims Lietuvos karo akademija, o mūsų kariūnus – prancūzai. Jau 2012 m. rudenį Lietuvos karo akademijos kariūnas vyks studijuoti ir tobulintis į Saint-Cyro karo akademiją.

Lietuvos karo akademija jau daugelį metų palaiko draugiškus ryšius su JAV, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Prancūzijos, Kroatijos, Skandinavijos šalių, Lenkijos, Čekijos, Estijos, Latvijos aukštosiomis karo mokyklomis. Akademijos kariūnai ir karininkai kiekvienais metais aktyviai dalyvauja užsienio šalių organizuojamose tarptautinėse savaitėse, taip pat kviečia kitų šalių kariūnus apsilankyti Lietuvos karo akademijoje.

kriminalai.com

šaltinis: LKA info.