Laikinai sustabdyta UAB „Darja” nealkoholinių gėrimų gamybos cecho veikla

vanduoValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad tiriant Valstybinės vartotojų teisės apsaugos tarnybos perduotą informaciją dėl gaiviųjų gėrimų „Richy“ kokybės, laikinai sustabdyta  UAB „Darja“ nealkoholinių gėrimų gamybos cecho (Vilniaus r. sav., Marijampolio sen., Parudaminio k., Lauko g. 19) veikla.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos inspektoriai įmonės patikrinimo metu nustatė, kad įmonėje trūksta išsamių gaminamų produktų technologinių instrukcijų. Todėl kyla grėsmė, kad įmonėje galėjo būti gaminami ir tiekimi į rinką netinkamos sudėties ir kokybės produktai. Iš įmonės gręžinio atrinkti geriamojo vandens, skirto fasavimui mėginiai mikrobiologiniams tyrimams atlikti.

Mėginius ištyrus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, nustatyta, kad iš gręžinio fasavimui tiekiamame filtruotame vandenyje viršijamas ribinis mikroorganizmų skaičius: 220C temperatūroje nustatyta daugiau kaip 300 kolonijas sudarančių vienetų / 1 ml (KSV/ml), ribinis mikroorganizmų skaičius tokioje temperatūroje neturi viršyti 100 KSV/ml. Aukštesnėje 370C temperatūroje kolonijas sudarančių mikroorganizmų skaičius nustatytas ribines vertes viršijo daugiau nei dvigubai.

Vadovaujantis laboratorinių tyrimų rezultatais, nuo š.m. sausio 10 d. UAB „Darja“ uždrausta vykdyti nealkoholinių gėrimų gamybą. Įmonei veiklą bus leista atnaujinti tik pašalinus nustatytus trūkumus, įmonės vadovui už nustatytus pažeidimus paskirta administracinė nuobauda.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.