Kybartų punkte pasieniečiai užsiėmė kontrabandininkų demaskavimu

cigaretės bagažinėjeKybartų punkte pasieniečiai išaiškino eilinį atvejį, kai iš Kaliningrado srities automobilio slėptuvėse į Lietuvą buvo bandoma įvežti kontrabandinių rūkalų.

Šis sulaikymas vyko pagal tą pačią schemą, kaip ir kiti pastaruoju metu Kybartų punkte padažnėję tokie atvejai. Ji tokia: iš Rusijos įvažiavusio automobilio ir vairuotojo dokumentus tikrinantiems pasieniečiams kyla įtarimų, ar mašinos slėptuvėse negabenama draudžiamų prekių. VSAT pareigūnai tuomet tokia informacija pasidalina su už kontrabandos sulaikymą punkte atsakingais čia dirbančiais muitinės pareigūnais. Tuomet bendros pasieniečių ir muitininkų atliekamos detalios automobilio patikros metu randama slepiamų kontrabandinių rūkalų.

Trečiadienį taip pasieniečiai užkirto kelią cigarečių į Lietuvą iš Kaliningrado srities įvežti automobiliu „Volkswagen Passat“ vykusiam 22-ejų Vilkaviškio gyventojui. Rizikos faktorius gerai išmanantys VSAT pareigūnai suabejojo, ar jis tikrai neveža kontrabandos.

Pasieniečiai pasitelkė muitininkus ir kruoščiai išnaršė mašiną. Paaiškėjo, kad vilkaviškietis įvairiose automobilio vietose gabeno 830 paslėptų pakelių cigarečių „West“ be banderolių.

Šį kontrabandos atvejį toliau tiria muitinės pareigūnai.

Vien praėjusį savaitgalį Kybartų kontrolės punkte pasieniečiai, pasikvietę muitininkus, sulaikė 6 Lietuvos ir Rusijos piliečius. Jie automobilių slėptuvėse iš Kaliningrado srities į Lietuvą gabeno kontrabandą.

Prieš savaitę Kybartų pasieniečiai panašiai demaskavo Vilkaviškio rajono gyventoją, iš Kaliningrado srities kontrabandines cigaretes gabenusią automobilio bamperyje bei slėptuvėje bagažinėje.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.