Kybartų pasieniečių įžvalgumo rezultatas – 6 demaskuoti kontrabandininkai

kontrabandaSavaitgalį Kybartų kontrolės punkte pasieniečiai, talkinami muitininkų, sulaikė 6 Lietuvos ir Rusijos piliečius, automobilių slėptuvėse iš Kaliningrado srities į Lietuvą gabenusius kontrabandą. Nors čia dirbančių VSAT pareigūnų pagrindinė funkcija yra keliaujančiųjų ir automobilių dokumentų kontrolė, pasieniečių žinios ir atidumas padeda išaiškinti ir kontrabandininkus.

Visais 6 atvejais buvo veikiama pagal tą pačią schemą: Kybartų pasieniečiams įtartinu pasirodęs automobilis buvo patikrinamas detaliai, tam pasitelkus muitininkus, kurių pagrindinis uždavinys ir yra kontrabandos užkardymas.

Penktadienį VSAT Lazdijų rinktinės Kybartų užkardos pasieniečiai Kybartų punkte patikrino iš Kaliningrado srities grįžtančio 34-erių Vilkaviškio gyventojo ir jo vairuojamo automobilio „Volkswagen Passat“ dokumentus. Jie buvo tvarkingi.

Tačiau rizikos faktorius išmanantiems Kybartų pasieniečiams kilo įtarimų, kad vyras gali gabenti draudžiamų prekių. VSAT pareigūnai kartu su Kybartų punkte dirbančiais kolegomis iš Kauno teritorinės muitinės atliko nuodugnų „Volkswagen Passat“ patikrinimą. Jo metu automobilio degalų bake ir priekinės oro pagalvės vietoje rasta 900 pakelių cigarečių „Golden Gate“, „West“, „Bond“ ir „Compliment“ be akcizo ženklų.

VSAT pareigūnų nuojauta nepagavo ir tuomet, kai šeštadienį įtartinas jiems pasirodė į Lietuvą vykęs Kalvarijoje gyvenantis 28-erių vyras, vairavęs „Audi 100“. Šio automobilio kuro bake rasta 700 pakelių cigarečių ,,Denim“ be banderolių.

Panašiai tą pačią dieną buvo demaskuotas 31-erių Prienų rajono gyventojas, automobilio „Volkswagen Passat“ kuro bake ir priekiniuose posparniuose iš Rusijos vežęs 1030 pakelių cigarečių „Denim“ be banderolių.

Tą pačią dieną pasieniečių iniciatyva kartu su muitininkais buvo patikrintas iš Kaliningrado srities automobiliu „Volvo 850“ važiavęs 29-erių prieniškis. Mašinos kuro bake ir slėptuvėje galinėje dalyje rasta 1550 pakelių cigarečių „Winston“, „LM“ , „Lifa Original“ ir „Bond Lights“ be banderolių.

Šeštadienį įkliuvo ir 32-ejų Rusijos pilietis, Kaliningrado gyventojas. Jis „Volkswagen Passat“ kuro bake gabeno 1520 pakelių cigarečių „Viceroy Red“ su rusiškomis banderolėmis ir 30 pakelių cigarečių „Jin Ling“ be banderolių.

Dar vienas Kaliningrado srities gyventojas demaskuotas sekmadienį, kai automobilio „Audi 100“ slėptuvėse pasieniečiai ir muitininkai nuodugnaus patikrinimo metu aptiko 1200 pakelių cigarečių „Jin Ling“ be akcizo ženklų.

Visais atvejais tyrimus dėl kontrabandos atlieka muitinės pareigūnai.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.