Kvaišalų platintojai priėjo liepto galą

kvaišalų platintojaiŠiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro tyrėjai, bendradarbiaudami su prokurorais,  birželio pabaigoje teisminiam nagrinėjimui perdavė dvi baudžiamąsias bylas dėl  neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis. Prieš teismą stos dvi kvaišalų platintojų grupės. Vienai inkriminuojamas  neteisėtas disponavimas labai dideliu  kiekiu narkotinių medžiagų, kitos grupės nusikalstama veika atskleista, pradėjus tirti 18-mečio mirties aplinkybes.

Neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis kontroliuojantiems Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnams metų pradžioje į akiratį pateko grupė asmenų, kurie sukėlė rimtų įtarimų dėl vertimosi neteisėta veikla. Vasario 2-osios vakare Šiaulių rajone, Bubių seniūnijoje, buvo įvykdyta operacija, kurios metu sulaikyti trys narkotinių medžiagų platinimu įtariami asmenys.

Pareigūnai vienoje sodų bendrijoje patikrino čia stovėjusį iš Ispanijos pargabentą automobilį   „Honda Civic“ ir sulaikė šalia jo buvusį 27 metų šiaulietį A. G. Buvo nustatyta, kad šią transporto priemonę prikabintoje prie „Mercedes-Benz Sprinter“ priekaboje į Lietuvą atgabeno sulaikytojo tėvas  47 metų J. G. ir 33 metų Pasvalio r. gyventojas M. K. Abi transporto priemonės buvo atgabentos į policijos komisariato kiemą ir kriminalistams teko užsiimti neįprastu jiems darbu – automobilio ardymu. Keltuvu pakėlę transportuotąjį automobilį, jie ėmė ieškoti paslėptų kvaišalų. Juos pareigūnai aptiko, išmontavę automobilio padangas. Įvairiose celofaninėse pakuotėse rasta apie  2,8 kg „žolės“ ir apie 700 g kanapių dervos. Visiems trims sulaikytiesiems buvo pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo labai dideliu  kiekiu narkotinių medžiagų, tėvui ir sūnui – dar ir dėl kvaišalų kontrabandos. A. G. dėl analogiškos neteisėtos veiklos pareigūnams įkliūna jau ne pirmą kartą. Praėjusių metų spalį jis su draugeliu buvo sulaikytas Šiaulių r., prie Bubių gyvenvietės. Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis tada irgi buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, tačiau taikyta kardomoji priemonė, nesusijusi su laisvė atėmimu. Šįkart visi sulaikytieji buvo trims mėnesiams suimti, vėliau tėvui ir sūnui suėmimas pratęstas dar trims mėnesiams.

Ardydami narkotikų platintojų tinklą, Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai tęsė priemones ir vasario 5-osios vakare, atlikę kratą 38 metų šiauliečio K. B. namuose, rado apie 1,7 kg kanapių ir jų dalių. Dėl neteisėto disponavimo dideliu kiekiu narkotinių medžiagų, turint tikslą jas platinti,  jam pareikšti įtarimai,  vyras iki šiol tebėra  suimtas. Pareigūnų akiratyje jis buvo nuolat, nes 1996 metais buvo nuteistas už vagystę ir, atlikdamas bausmę, dar kartą teistas – už tai, kad su kitais kalinamaisiais 1997 metais Pravieniškių pataisos darbų kolonijoje sukurstė riaušes.

Kitos grupės nusikalstama veika buvo atskleista, pradėjus tirti 18-mečio mirties aplinkybes. Praėjusių metų vasario 23-ąją Šiauliuose, Grinkevičiaus g. esančiame draugo bute, buvo rastas miręs D. N. Draugas pareigūnams paaiškino, kad išvakarėse jie abu naudojo kvaišalus, o iš ryto jis rado  jaunuolį negyvą. Buvo nustatyta, kad D. N. mirė nuo apsinuodijimo sintetiniais narkotikais ir haliucinogenais (amfetamino grupės dariniais ir kanapių derivatais). Buvo pradėtas tyrimas, siekiant nustatyti, iš kur šie du vaikinai įsigijo psichotropinių ir narkotinių medžiagų. Ieškodami narkotikų tiekimo kelių, kriminalistai apčiuopė kvaišalų platintojų grupę, kuri praėjusių metų rugsėjo 22 dieną buvo sulaikyta. Surengtos operacijos metu Šiauliuose, Ežero ir S.Šalkauskio gatvių sankryžoje, su pakuote metamfetamino buvo sulaikytas 38 metų Ž. K.  Paaiškėjo, kad vyras jį įsigijo iš 46 metų šiaulietės D. R. Tą pačią dieną  ji buvo sulaikyta prie Vaisių ir Topolių gatvių sankryžos stovėjusiame automobilyje. Kratos metu pas ją buvo rasti 5 paketėliai su psichotropine medžiaga – metamfetaminu. Įtarus, kad moteriai narkotikus tiekia R. R., 37 metų vyro  gyvenamojoje vietoje, kuri yra vienoje sodų bendrijoje,   buvo atlikta krata. Jos metu rasti trys užspaudžiami plastikiniai maišeliai su heroinu, metamfetaminu ir amfetaminu. Visiems trims sulaikytiesiems pareikšti įtarimai dėl  neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis.

Narkotikų platintojų laukia  griežta baudžiamoji atsakomybė –  už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki 15 metų ( priklausomai nuo rastų kvaišalų kiekio), o už tą pačią nusikalstamą veiką, neturinti tikslo jas platinti – arba bauda, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių apskr. VPK info.