Kuršių mariose atskilus ledui žvejus gelbsti pasieniečių laivų įgulos

Penktadienį popiet Kuršių mariose pasieniečių laivų ant oro pagalvių įgulos gelbėja žvejus, kurie atskilus ledui negali saugiai pasiekti kranto. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenimis, nukentėjusiųjų nėra.

VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnai gavo pranešimą, kad ties Bulvikio ragu, apie 3,5 kilometro nuo Nidos, nuo kranto atskilo ledas, susidarė properša, matėsi vanduo. Apie 100 ant ledo buvusių žmonių negalėjo pasiekti kranto.

Į šią vietą pasieniečiai nedelsiant išvyko laivu ant oro pagalvės „Christina“. VSAT pareigūnai kėlė žmones į laivą ir saugiai gabeno per susidariusią properšą į krantą. Pasieniečiai laivu žmones kėlė kelis kartus, nes iškart negalėjo sutalpinti visų pagalbos prašančių žvejų. Apie 15 val. šioje vietoje visi, kuriems reikėjo pagalbos, pasieniečių jau buvo saugiai nugabenti į krantą.

Po pusvalandžio, kai gelbėjimo darbams buvo pasiųsta „Christina“ įgula, iš VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės Kopgalio užkardos pagalbon išvyko ir kitas pasieniečių laivas ant oro pagalvės „Viesulas“. Juo pasieniečiai nuskubėjo link Preilos, nes ir ten susidarė panaši situacija kaip ir prie Nidos kranto. Ties Preila VSAT pareigūnų pagalbos prireikė apie 40 žmonių. Apie 15 val. pasieniečiai čia gelbėjimo darbus dar tęsė.

Abiejuose VSAT laivuose dirbantys pareigūnai, baigę šiuos darbus, Kuršių mariose patruliuos toliau ir esant reikalui teiks pagalbą ant ledo esantiems žmonėms.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Posted Under
Be kategorijos