Kratos metu Jurbarke pasieniečiai aptiko įtartinų motociklų

Kratos metu Jurbarke Pagėgių pasieniečiai rado kontrabandinių cigarečių, du motociklus „Yamaha“ su negaliojančiais prancūziškais registracijos dokumentais bei keturratį motociklą be kėbulo numerio lentelės. Pastarosios transporto priemonės savininku prisistačiusį ir pasieniečiams nepaklususį jurbarkiškį pareigūnams teko surakinti antrankiais.

Ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės operatyvininkai Jurbarke patikrino 31-erių vyrui priklausantį namą ir kieme esantį garažą. Krata atlikta vykdant anksčiau pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto sienos perėjimo.

Jos metu name VSAT pareigūnai rado 130 pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Namo kieme esančiame garaže Pagėgių rinktinės operatyvininkai aptiko du motociklus „Yamaha“ ir keturratį. Transporto priemonės buvo be numerių. Namo šeimininkas pateikė abiejų „Yamaha“ negaliojančius prancūziškus registracijos dokumentus. Apžiūrėję keturratį motociklą VSAT pareigūnai nustatė, kad nuo jo nulupta lentelė su kėbulo numeriu.

Apklausiamas jurbarkiškis nurodė neturįs keturračio motociklo dokumentų – transporto priemonė esą priklauso jo pusbroliui. Pasieniečiai šį iškvietė į įvykio vietą. Atvykęs 38-erių Jurbarko gyventojas negalėjo paaiškinti keturračio įsigijimo aplinkybių, bet patikino, kad tai yra jo transporto priemonė.

Netrukus šis vyras pradėjo reikšti nepasitenkinimą dėl atliekamos kratos, priekaištavo pasieniečiams ir nepaisė jų teisėtų reikalavimų. Tuomet VSAT operatyvininkams teko antrankiais surakinti nepatenkintą jurbarkiškį. Sulaikytasis apklausai buvo pristatytas į Pagėgių rinktinės Rociškių užkardą.

Dėl teisėtų VSAT pareigūnų reikalavimų nevykdymo 38-erių jurbarkiškiui pradėta administracinės bylos teisena. Už tai gresia bauda nuo 300 iki 500 litų arba administracinis areštas nuo 15 iki 30 parų.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių laikymo namo savininkui irgi pradėta administracinės bylos teisena. Už tai gresia bauda nuo 1 iki 5 tūkst. Litų.

Abu jurbarkiškiai po apklausos paleisti. Pagėgių rinktinės pareigūnai aiškinasi, ar motociklai nėra vogti.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT Pagėgių rinktinės info.

Posted Under
Be kategorijos