Korupcijai – NE!

neduok kyšioUtenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas siekia, kad korupcinio pobūdžio teisės pažeidimai būtų atskleisti, o kalti asmenys nubausti, taip pat prevencinėmis priemonėmis užkirsti kelią korupcijos plitimui. Norėdami pranešti apie neteisėtus policijos pareigūnų veiksmus, galite skambinti anoniminiais pasitikėjimo telefonais:

  • Utenos apskr. VPK – 8 800 20 112;
  • Policijos departamento prie LR VRM – (8 5) 272 5372;
  • Specialiųjų tyrimų tarnybos – (8 5) 266 3333.

Vairuotojai, norėdami išvengti atsakomybės už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, vis dar bando išsisukti siūlydami policijos pareigūnams kyšius ir taip išvengti piniginės baudos ar teisių vairuoti automobilį atėmimo. Policijos pareigūnams vairuotojai siūlė skirtingų dydžių kyšius (nuo 10 iki 1 000 litų). Taip pat buvo siūlomas alkoholis, mobilusis telefonas ir kt. Šiems asmenims už Kelių eismo taisyklių pažeidimus buvo surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai, o dėl jų padarytų nusikalstamų veikų pradėti ikiteisminiai tyrimai.

2011 metais Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate ir rajoniniuose policijos komisariatuose buvo pradėti 53 ikiteisminiai tyrimai dėl bandymo papirkti policijos pareigūnus (LR BK 227 str.). 2010 metais tokių ikiteisminių tyrimų buvo pradėta 57. Daugiausia kyšio davimo policijos pareigūnui Utenos apskrityje atvejų užregistruota Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate – 15. Mažiausiai tokių atvejų užregistruota Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Molėtų rajono policijos komisariate – 3.

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas kreipiasi į visus eismo dalyvius, tikėdamasis mūsų visų pilietinio sąmoningumo, ir dar kartą primena, kad asmenims, davusiems ar bandžiusiems duoti kyšį policijos pareigūnams, gresia baudžiamoji atsakomybė.

kriminalai.com

šaltinis: Utenos aps. VPK info.