Kontrabandininkai per Lavoriškių postą bandė prasmukti apsimetę kunigais

kunigaiIšradingumas ir vaizduotė menkai padėjo dviem Lenkijos piliečiams ketvirtadienio, sausio 10 d., vakare per Lavoriškių kelio postą mėginusiems pervežti cigarečių kontrabandą. Tikėdamiesi išvengti muitinės pareigūnų patikrinimo, abu vyriškiai buvo persirengę kunigais, o automobilį, kuriame rasta 44 tūkst. lt vertės nelegalių rūkalų, apklijavę „Caritas“ organizacijos simbolika.

Apie 17 val. vakaro pikapu „FSO Polonez Truck“ į Lavoriškių kelio postą atvažiavę du Lenkijos piliečiai, vilkėję kunigų rūbais, muitinės pareigūnams deklaravo nieko draudžiamo nevežantys. O ir automobilis iš pažiūros neturėjo kelti įtarimų, mat visas buvo nuklijuotas tarptautinės katalikiškos organizacijos „Caritas“ simbolika.

Nepaisant to, muitininkai detaliai patikrino vyriškių automašiną ir krovininės dalis dugne aptiko įrengtą slėptuvę, kurioje rado 6408 pakelius baltarusiškų cigarečių „Premjer“ kontrabandos. Rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 44 tūkst. Lt.

Taip pat paaiškėjo, kad abu vyriškiai nepriklauso dvasininkų luomui, ir sutanas, anot jų pačių, užsitempė tik norėdami išvengti pareigūnų dėmesio.

Lenkijos piliečiai sulaikyti dviem paroms, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 199 str. 1 dalį (Kontrabanda) ir 199-2 str. 1 dalį (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis).

Anot muitinės kriminalistų, Lietuvoje sulaikomi lenkų kontrabandininkai išties neretai pasižymi nežabota fantazija, mėgindami įmantriausiais būdais užmaskuoti automobilius. 2009 m. viename Alytaus rajono kaimų pareigūnai aptiko nelegalių rūkalų sandėlį, į kurį lenkų verteivos cigarečių krautis važinėjo automobiliu su švyturėliu ir žymėtu Lenkijos kelių techninės pagalbos ženklais.

kriminalai.com

šaltinis: MD info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *