Kontrabandininkai neteko automobilio ir 10 tūkst. pakelių cigarečių

Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai Šalčininkų rajone sulaikė kontrabandininkų automobilį ir 10 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių. Įvykio metu pasižymėjo tarnybinis vokiečių aviganis Toris.

Trečiadienio naktį Šalčininkų rajono Mikantonių kaimo prieigose patruliavęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės G. Žagunio užkardos ekipažas nugirdo automobilio variklio garsą, sklidusį iš netoliese esančio Velniaraiščio miško. Ši vieta yra maždaug už 500 metrų nuo valstybės sienos su Baltarusija.

Įtarus, jog tamsos ir miško priedanga gali naudotis kontrabandininkai, nedelsiant buvo iškviestas pastiprinimas. Tikrindami aplinkines vietoves G. Žagunio užkardos pareigūnai iš pradžių rado likimo valiai paliktą automobilį „Chrysler Voyager“. Vienatūris buvo su išimtomis galinėmis sėdynėmis. Dažniausiai jas kontrabandininkai išima tam, kad į automobilius tilptų kuo daugiau rūkalų.

VSAT kinologas šioje vietoje panaudojo tarnybinį vokiečių aviganį Torį. Keturkojis už keliasdešimties metrų nuo „Chrysler Voyager“ rado 9 į juodą polietileną suvyniotas dėžes.

Tuo pat metu paieškoje dalyvavęs kitas pasienietis netoliese aptiko likusią kontrabandinio krovinio dalį. Netoli Lietuvos ir Baltarusijos sienos mėtėsi 11 dėžių su rūkalais. Lietuvos pusėje čia įrengta kontrolinė pėdsakų juosta. Ant jos matėsi šviežios užšlavimo žymės.

Iš viso G. Žagunio užkardos pareigūnams į rankas pateko 10 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis. Tokio krovinio vertė Lietuvoje, įskaičiavus visus privalomus mokesčius, siekia 71 tūkst. litų.

VSAT Vilniaus rinktinėje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

kriminalai.com                           

šaltinis: VSAT Vilniaus rinktinės info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *