Klaipėdos narkomanus kanapėmis aprūpindavo ir nepilnamečiai (video)

kanapesKlaipėdos narkomanus kanapėmis aprūpindavo ir nepilnamečiai

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) pareigūnai baigė 3 ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto disponavimo narkotine medžiaga – kanapėmis. Įtariama, kad narkotikai buvo pardavinėjami ir nepilnamečiams.

Baudžiamojon atsakomybėn už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis iš viso patraukti aštuoni Plungės rajono ir Klaipėdos miesto gyventojai, du iš jų – septyniolikmečiai.

2015 m. balandžio mėn. Klaipėdoje, „Žvejybos uosto“ rajone, darželio-lopšelio teritorijoje, uostamiesčio pareigūnai aptiko paslėptus 62 lankstinukus su kanapėmis. Įtariama, kad narkotine medžiaga neteisėtai disponavo niekur nesimokantis ir už plėšimą teistas nepilnametis.

Jam paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje. Kaltinamajam prisipažinus dėl galimos nusikalstamos veikos padarymo, ikiteisminis tyrimas užbaigtas supaprastinto proceso tvarka.

2015 m. rugsėjo mėn. KPONTV pareigūnai sulaikė tris 18-26 metų amžiaus klaipėdiečius. Gauta duomenų, kad 1994 metais gimęs niekur nedirbantis uostamiesčio gyventojas platino narkotines medžiagas. Asmens kratos bei kratos jo bute metu policijos pareigūnai aptiko kanapių, kanapių dervos, šovinių bei kastetą.

Narkotikų pardavinėjimu, taip pat kvaišalų platinimu nepilnamečiams kaltinamas asmuo kituose ikiteisminiuose tyrimuose įtariamas vagyste, plėšimu bei viešosios tvarkos pažeidimu. Jam paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje bei dokumentų paėmimas.

2015 m. spalio mėn. vienos uostamiesčio profesinės mokyklos bendrabutyje sulaikytas 1999 metais gimęs Plungės rajono gyventojas. Įtariama, kad jis platino narkotinę medžiagą – kanapes. Trims 19-24 metų amžiaus jaunuoliams pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės. Pastarasis tyrimas atliktas bendradarbiaujant su Klaipėdos apskrities VPK Plungės rajono PK pareigūnais.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti baudžiama laisvės atėmimu nuo 2 iki 8 metų.

Už narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiams numatyta laisvės atėmimo nuo 3 iki 12 metų bausmė.

kriminalai.com

šaltinis: Klaipėdos apskr. VPK informacija

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *