Klaipėdoje baigtas tyrimas dėl neteisėto turto perleidimo

klaipėda sulaikymasKlaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl turto, kuriam buvo nustatytas laikinas nuosavybės teisės apribojimas, neteisėto perleidimo.

Dar 2011 m. kovo mėn. Klaipėdos apskrities VPK ONTB pareigūnai ir Lietuvos policijos Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojai automagistralėje „Kaunas-Klaipėda“ sustabdė automobilį „Mercedes Benz C220″, kuriuo ne kartą teisti klaipėdiečiai gabeno į uostamiestį didelį kiekį narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Ikiteisminio tyrimo metu Klaipėdos apygardos prokuratūros ONKTS prokuroras apribojo kaltininko motinos nuosavybės teises į jos vardu užregistruotą transporto priemonę, kuri buvo panaudota kaip priemonė kvaišalams į uostamiestį gabenti.

2011 m. rugpjūčio mėn. anksti ryte uostamiestyje patruliavę policijos pareigūnai stabdė ir po gaudynių sulaikė automobilį „Mercedes Benz C220″, ant kurio buvo uždėti kitos transporto priemonės numeriai.

Automobilį vairavęs asmuo nepakluso akivaizdžiai išreikštam pareigūnų reikalavimui sustoti ir spruko nuo jų, keldamas grėsmę eismo saugumui, kol neatsitrenkė į Kūlių Vartų g. esantį namą.

Nustatyta, kad automobilis buvo naudotas kuro vagystėms degalinėse vykdyti.

Įtariama, kad vėliau kaltininkas ir jo motina automobilį pardavė (perleido).

Be to, uostamiesčio teisėsaugininkai jau anksčiau baigė ikiteisminį tyrimą ir perdavė teismui nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 16 asmenų (taip pat ir automobilio savininkės sūnus) kaltinami platinę narkotines (psichotropines) medžiagas, tarp jų ir dideliais kiekiais.

Kai kurie iš nurodytų asmenų taip pat kaltinami Klaipėdos apskrityje vykdę sukčiavimus, pranešdami nukentėjusiesiems apie jų šeimos narių ar artimų giminaičių neva padarytus nusikaltimus bei pan. Nukentėjusiesiems buvo padaryta apie 30 000 Lt turtinė žala.

Pastarojoje byloje kaltininkams buvo inkriminuota 20 nusikalstamų veikų.

LR BK 284 str. 1 d. už turto, kuriam nustatytas laikinas nuosavybės teisės apribojimas, neteisėtą perleidimą numato viešuosius darbus arba baudą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 3 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

kriminalai.com

šaltinis: Klaipėdos apskr. VPK info.