Keliuose prasideda žiemos sezonas

Tamsus paros metas
Tamsus paros metas

Keliuose prasideda žiemos sezonas

Primename, kad iki lapkričio 10 d. vasarines transporto priemonių, kurių leidžiama maksimali masė ne didesnė kaip 3,5 tonos, padangas būtina pakeisti į žiemines. Automobilius su vasarinėmis padangomis draudžiama eksploatuoti iki kovo 31-osios.  Važinėjant dygliuotomis padangomis, automobilio gale reikia priklijuoti tai liudijantį skiriamąjį ženklą.

Iki kovo 31-osios mažinamas ir transporto priemonių leistinas važiavimo greitis keliuose.  Lengviesiems automobiliams automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km/h greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 100 km/h greičiu, keliuose su asfalto ar betono danga – ne didesniu kaip 90 km/h greičiu, kituose keliuose – ne didesniu kaip 70 km/h greičiu.

Pradėjus anksčiau temti, savo saugumu labiau turi rūpintis ir pėstieji bei dviračių vairuotojai. Tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, pėstieji privalo neštis šviečiantį žibintą, vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba prie drabužių segėti atšvaitą. Važiuojant dviračiu, jo priekyje turi degti baltos, gale – raudonos šviesos žibintas, o dviračio vairuotojas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę arba prie drabužių, kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje, prisisegti šviesą atspindinčius elementus.

Pėstiesiems ir dviratininkams, nesilaikantiems Kelių eismo taisyklių, numatomos baudos nuo 80 iki 140 litų.

Rūpinkimės savo ir kitų eismo dalyvių saugumu!

kriminalai.com                           

šaltinis: Panėvežio aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *