Kauno kriminalistai dėl sukčiavimo bendrovėje atliko kratas, sulaikė grupę įtariamųjų (video)

Kauno kriminalistai dėl sukčiavimo bendrovėje atliko kratas, sulaikė grupę įtariamųjų

Kauno policija

Kauno apskrities policijos kriminalinės policijos pareigūnai, tirdami ekonominius nusikaltimus, vykdo ilgalaikius tyrimus. Pareigūnų akiratyje atsidūrė ir viena Kauno apskrityje veikianti bendrovė, užsiimanti transporto priemonių pirkimu bei transportavimu iš JAV ir Europos šalių.

Įtariama, kad bendrovėje galimai buvo klastojami automobilių įsigijimo dokumentai, siekiant sumažinti pridėtinės vertės mokesčio, muito bei pelno mokesčių sumokėjimą į valstybės biudžetą. Taip pat bendrovėje galimai buvo vedama apgaulinga apskaita, „juodoji buhalterija“, atlyginimai mokami „vokeliuose“. Oficialiai deklaravusi apie 4 mln. litų metinę apyvartą, bendrovė įtariama galimai nuslėpusi stambias privalomas valstybei mokėti sumas, kurios nebuvo apskaitytos įmonėje.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo, bendrovėje atliktos kratos, buvo sulaikyti šeši asmenys, jiems įteikti pranešimai apie įtarimus, sprendžiami klausimai dėl kardomųjų priemonių paskyrimo, nutarimo skirti laikinosios nuosavybės teisės apribojimus, priėmimo.

Tai ne pirmas sėkmingas šiais metais ekonominius nusikaltimus tiriančių pareigūnų tyrimas. 2013 m. balandžio mėn. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, Kaune, R. Kalantos g., įmonės teritorijoje, atlikę patikrinimą, aptiko 281,715 t juodojo metalo laužo, kurį pagal buhalterinius dokumentus įmonė supirko iš juridinių asmenų, neturėdama Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimo, kuris suteiktų įmonei teisę supirkti, sandėliuoti ir vykdyti krovos darbus juodojo metalo laužo srityje. Įmonei apribota nuosavybės teisė į minėtą metalo laužą. Už tokias nusikalstamas viekas baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Šiuo metu Kauno apskrities policijos pareigūnai atlieka tyrimus 217 ikiteisminių tyrimų, susijusių su nusikaltimais finansų sistemai, ekonomikai ir verslo tvarkai. Atliekamuose ikiteisminiuose tyrimuose yra apribotos įtariamųjų nuosavybės teisės 12 mln. 835 tūkst. litų turtui. Šiemet teismui jau buvo perduotos 222 nusikalstamos veikos, tyrimus atlieka patyrę Kauno pareigūnai, turintys ne tik teisinį, bet ir ekonominį išsilavinimą.

Pasak Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko A.Kaminsko, svarbu ne tik išaiškinti asmenis, užsiimančius neteisėta nusikalstama veika, iškelti šešėlinės ekonomikos faktus, bet ir apriboti bei valstybės naudai perduoti įtariamųjų nusikalstamu būdu įgytą turtą, pajamas.

kriminalai.com

šaltinis:  Kauno aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *