Kaune „už rankos“ nutverta „vokelius“ darbuotojams mokėjusi statybų bendrovė

pinigai antrankiai2012 m. sausio 31 d., Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad pagal gautą pranešimą mokesčių inspekcijos pasitikėjimo telefonu1882 nustatytas atlyginimų „vokeliuose“ mokėjimo faktas vienoje Kauno bendrovėje atliekančioje statybos ir remonto darbus.

Mokesčių inspektoriai keletą valandų laukė pranešime nurodytoje vietoje prie statybininkų vagonėlio. Jau po darbo valandų, pastebėję į vagonėlį įeinančius ir iš jo išeinančius žmones, jie įėję vidun rado bendrovės darbų vykdytoją, kuris ką tik buvo išmokėjęs neapskaitytą darbo užmokestį vienam iš darbuotojų. Vagonėlyje ant stalo aptiktas sąsiuvinis su darbuotojų pavardėmis, pinigų išmokėjimo sumomis, datomis ir gavusiųjų pinigus parašais. Tikrinimo metu vienuolikai bendrovės darbuotojų jau buvo išmokėta per 6 tūkst. litų „vokeliuose“, o septyniems – daugiau nei 4 tūkst., rasti sąsiuvinyje, dar nesuspėti išmokėti.

„Valstybinė mokesčių inspekcija sulaukia nemažai gyventojų pranešimų apie mokestinius darbdavių pažeidimus, tarp kurių bene didžiausią dalį sudaro neapskaitytas darbo užmokesčio mokėjimas. Sunkmečiu sąlygos nesąžiningai veikti verslui yra palankesnės, bet pranešimų apie neapskaitytą darbo užmokestį skaičius rodo, kad žmonės yra nepatenkinti tokia padėtimi. Mokesčių inspekcijos specialistai visuomet reaguoja į gyventojų tiesiogiai, raštu ar pasitikėjimo telefonu 1882 pateikiamą informaciją, o šiuo atveju sulaukėme konkretaus pranešimo dėl „vokelių“ su nurodyta vieta ir mokėjimo laiku,“ –sako Kauno AVMI viršininkas Gintautas Muznikas.

Dėl neapskaityto darbo užmokesčio mokėjimo darbuotojams pasiaiškinimus parašė bendrovės direktorius bei „vokelius“ mokėjęs darbų vykdytojas. Tolimesnį tyrimą atliks Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba.

Per 2011 metus Kauno AVMI sulaukė 667 pranešimų apie įvairius mokesčių įstatymų pažeidimus, iš jų – 92 apie atlyginimų mokėjimą vokeliuose. Per pirmąjį šių metų mėnesį mokesčių inspekcijos pasitikėjimo telefonu jau sulaukta 60 pranešimų.

VMI primena, kad gyventojai apie mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę VMI pasitikėjimo telefonu1882, užpildę anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

kriminalai.com

šaltinis: VMI info.