Kapčiamiesčio pasieniečiai sulaikė dar vieną Nemunu plaukusį cigarečių krovinį

cigaretes Nemuno aukštupyje Kapčiamiesčio užkardos pasieniečiai vėl sulaikė cigarečių krovinį, kurį kontrabandininkai iš Baltarusijos į Lietuvą bandė atplukdyti Nemunu. Šiemet tai jau trečias toks Kapčiamiesčio pasieniečių išaiškintas atvejis.

Šįkart kontrabandiniai rūkalai Nemune, Druskininkų savivaldybės Gerdašių kaimo ribose, buvo pastebėti trečiadienį tuoj po vidurnakčio. Upe palei Baltarusijos krantą plaukiantį krovinį tamsoje pamatė Lietuvos pusėje patruliavę Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės Kapčiamiesčio užkardos patruliai.

Lietuvos siena su Baltarusija čia eina upės viduriu.

Pasieniečiai kreipėsi į Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnus, kurie ėmėsi upe plaukusį krovinį ištraukti iš ledinio vandens. Druskininkų savivaldybės Diržų kaimo ribose ugniagesiai į Nemuną nuleido savo valtį. Šioje vietoje Nemunas teka jau tik Lietuvos teritorija. Išgriebę iš upės į polietileno plėvelę supakuotą ryšulį pareigūnai jį pardavė krante laukusiems Kapčiamiesčio pasieniečiams.

Paaiškėjo, kad kontrabandininkai nuo kranto Baltarusijoje pasroviui buvo paleidę 4 dėžes, iš viso 2 tūkst. pakelių, cigarečių „Fest“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Lietuvoje iš vandens cigaretės bendrininkų turėjo būti ištrauktos ir gabenamos į šalies gilumą.

Rūkalai saugomi Kapčiamiesčio užkardoje. Įvykis tiriamas.

Tokių atvejų, kai Nemuno aukštupyje iš Baltarusijos į Lietuvą bandoma plukdyti kontrabandinius rūkalus, pasieniečiai išaiškina nuolat. Šiemet tai jau trečias toks nesėkmingas kontrabandininkų bandymas.

Sausio viduryje iš Nemuno VSAT pareigūnai ištraukė  4 dėžes, iš viso 2 tūkst. pakelių, cigarečių „Magnat“. Savo krante Baltarusijos pasieniečiai prieš tai sulaikė „ichtiandrą“.

Prieš dvi savaites Kapčiamiesčio užkardos pasieniečiai Nemune sulaikė kontrabandininkų Baltarusijoje pasroviui paleistas 9 dėžes, iš viso 4500 pakelių, cigarečių „Fest“ ir „Fest 7“.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *