Kalėjimų departamentui vadovaus Artūras Norkevičius

kalėjimasŠiandien teisingumo ministrui Remigijui Šimašiui prisieks naujasis Kalėjimų departamento direktorius Artūras Norkevičius.

A. Norkevičius į Kalėjimų departamento direktoriaus pareigas paskirtas po surengto viešojo konkurso, kuriame iš viso dalyvavo keturi kandidatai. Anksčiau naujasis vadovas dirbo Policijos departamente – pradėjo nuo Prevencijos tarnybos inspektoriaus pareigų, vėliau tapo Lietuvos viešosios policijos biuro komisaru inspektoriumi, ėjo Vidaus audito skyriaus vedėjo pareigas. A. Norkevičius taip pat yra dirbęs Valstybės kontrolėje.

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius tikisi, kad naujasis vadovas tęs pradėtus įkalinimo įstaigų sistemos reformos darbus bei ypatingą dėmesį skirs tam, kad nuteistieji būtų perauklėjami veiksmingai.

„Šiandien visuomenė dažnai nemato Kalėjimų departamento veiklos prasmės ir netiki, kad įkalinimo įstaigos gali padėti pasitaisyti bausmę atliekantiems asmenims. Iš naujojo vadovo tikiuosi, kad jis užbaigs pradėtus svarbius darbus kuriant tokią kalinimo įstaigų struktūrą, kurioje nuteistieji būtų realiai ir veiksmingai perauklėjami bei sėkmingai integruojami į visuomenę, taip geriau apsaugant mus visus nuo pakartotinių nusikaltimų“, – sako R. Šimašius.

Ministras pabrėžė, kad per pastaruosius tris metus styguojant įkalinimo įstaigų veiklą įvyko daug pokyčių, o per šiuos metus Kalėjimų departamento darbas turi būti galutinai perorientuotas pagrindinio tikslo siekimui.

Vykdant reformą įkalinimo įstaigos pertvarkomos fiziškai: dalis jų jau sujungta, kitų reorganizavimui bei naujų statyboms aktyviai rengiamasi. Kartu peržiūrėta ir administravimo veikla, perrikiuoti įstaigų vadovai, perskirstytos funkcijos ir atsakomybės.

Siekiant užtikrinti, kad būtų efektyviai dirbama keičiant nuteistųjų elgesį, įstaigų veikloje įdiegti nauji veiklos standartai, aktyviai rengiamasi naujojo Probacijos įstatymo, leisiančio nuo šių metų liepos mėnesio pasitelkti dar daugiau priemonių individualiam darbui su nuteistais asmenimis, įgyvendinimui.

Naujasis Kalėjimų departamento vadovas A. Norkevičius pareigas pradeda eiti šiandien.

kriminalai.com

šaltinis: TM info.