Kai sekundės kaina – gyvybė

Kai sekundės kaina – gyvybė

valstybine priesgaisrine gelbejimo tarnyba

Liepos 25-osios vakaras ugniagesiams gelbėtojams buvo „karštas“. Jiems teko gelbėti du savižudžius. 19.23 val. buvo gautas pranešimas, kad Panevėžyje, Marijonų gatvėje, žmogus ruošiasi iššokti pro ketvirtojo aukšto langą. Atvykus ugniagesiams, vyras sėdėjo ant palangės ir žalojo save. Ugniagesiai akimirksniu pripūtė batutą ir pastatė po langu.

Policijos pareigūnams mėginant įeiti į butą, žmogus iššoko pro langą ir nukrito ant batuto. Vyras patyrė nesunkių sužalojimų, medikai jį išvežė į gydymo įstaigą. Pasak Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Operacinio vadovavimo skyriaus vyresniojo specialisto Raimondo Imbraso, tokioje situacijoje labai svarbi greita ugniagesių gelbėtojų reakcija. Į įvykio vietą buvo atvykusi Panevėžio APGV 2-oji komanda. Nors batutą tenka naudoti labai retai, šioje situacijoje nesutriko ir žmogų gelbėjo skyrininkas Lukas Beinoras, ugniagesiai Darius Širvinskas ir Vadimas Riabovas.

„Sutapimas, kad vakar iš remonto pasiėmėme ir autokopėčias, kuriose vežiojamės batutą. Jį prisipūtėm už namo kampo, kad nekristų į akis. Tas žmogus ir anksčiau yra grasinęs nušokti, bet po langu nebūdavo batuto. Gal ir dabar nebūtų šokęs, jei ne jis. Tačiau turėdami batutą, privalome jį naudoti. Vos tik jį pastatėme, vyras pasikabino ant vienos rankos, kliudė balkonėlį ir nukrito ant batuto“, – pasakojo R. Imbrasas, pats dalyvavęs gelbėjimo operacijoje.

Gelbėtojus iškvietė motina

Po 23 val. Kauno ugniagesiai gelbėtojai buvo iškviesti padėti policijai į V. Landsbergio-Žemkalnio gatvę. Buvo gautas pranešimas, kad namuose esantis vyras ketina nusižudyti. Gelbėtojus iškvietė kartu su juo bute buvusi motina. Tačiau policijos pareigūnai negalėjo įeiti į butą, nes moteris nerado rakto. Sūnus buvo užrakinęs buto duris ir pats užsirakinęs tualete.

„Kadangi autokopėčias pastatyti užtrunka ilgai, nusprendėme laužti duris, – pasakojo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 4-osios komandos pamainos vadas Andrejus Trukšinas. – Vyrą jau radome be gyvybės ženklų. Medikai tuoj pat pradėjo jį gaivinti, atsirado širdies ritmas, kvėpavimas, ir jis buvo išvežtas į ligoninę. Visa operacija nuo mūsų atvykimo iki nukentėjusiojo perdavimo medikams užtruko tik 4 minutes. Turėjome skubėti, kad spėtume išgelbėti“.
Kartu su pamainos vadu žmogų gelbėjo skyrininkas Rolandas Čenys, ugniagesiai gelbėtojai Žygimantas Paukštys, Egidijus Vileikis ir Raimundas Matakas. Pasak A. Trukšino, ugniagesiu gelbėtoju ir pamainos vadu dirbančio jau 10 metų, tai drąsūs, ryžtingi vyrai, gebantys greitai priimti sprendimus ir dirbti komandoje.

Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 4-osios komandos viršininko pavaduotojas Evaldas Raižys sakė, jog išgelbėti žmogų šį kartą pavyko todėl, kad ugniagesiai gelbėtojai turi įsigiję naujus labai efektyvius laužtuvus: „Jeigu jie būtų naudoję diskinį pjūklą, būtų pavėlavę.“ Pasak jo, per metus Kaune apie 20 kartų tenka gelbėti savižudžius. Pernai mieste nusižudė 71 žmogus ir šis skaičius pastaruoju metu didėja.

kriminalai.com
šaltinis: Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.