Jonavos politikui pateiktus kaltinimus patvirtino teismas

pateikti kaltinimaiJonavos rajono apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl piktnaudžiavimo vykdant viešuosius pirkimus Jonavos rajono savivaldybėje. Teismas patvirtino Kauno apygardos prokuratūros prokurorų pateiktus kaltinimus buvusiam Jonavos rajono savivaldybės tarybos nariui Ž. Ž. bei Jonavoje veikiančios uždarosios akcinės bendrovės buvusiam direktoriui K. S.

Teismas nustatė, kad Ž. Ž., būdamas Jonavos rajono savivaldybės Viešųjų pirkimų komisijos nariu, vykstant stomatologinės medicininės įrangos pirkimams, pats parinko galimus tiekėjus, atliko nusikalstamus veiksmus, siekdamas, kad jo draugo įmonė būtų pripažinta konkurso nugalėtoja. Išaiškinta, kad Ž. Ž. pats už šią įmonę rinko dokumentus vešiesiems pirkimams, sugalvojo pirkimo kainą ir pateikė juos komisijai.

Padedamas K. S., klastojo dokumentus ir pateikė juos Viešųjų pirkimų komisijai, kuri Ž. Ž. proteguojamą uždarąją akcinę bendrovę pripažino konkurso nugalėtoja. Po kurio laiko Ž. Ž. su K. S. už konkursą nugalėjusią įmonę surado ir nupirko medicininę įrangą, kurią savivaldybei pardavė kelisskyt brangiau: pirko už beveik 7 tūkst. litų, pardavė − beveik už 24 tūkst. Litų.

Tesimas už piktnaudžiavimą ir dokumentų klastojimą Ž. Ž. skyrė dvejų metų ir aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, K. S. už padėjimą piktnaudžiauti ir dokumento suklastojimą − aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Abiems nuteistiesiems bausmės vykdymas atidėtas.

Šis nuosprendis per dvidešimt dienų gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Kauno apygardos teismui.

kriminalai.com

šaltinis: Kauno apygardos prokuratūros info.