Jautienos klastojimo skandalas jau apėmė 21 Europos Sąjungos valstybę

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF vis daugiau Europos Sąjungos (ES) šalių praneša apie įtariamus jautienos gaminių klastojimo atvejus, kai į jų sudėtį pridedama ir gerokai pigesnės arklienos, apie tai neinformuojant produktų ženklinimo etiketėse.

Naujausiais RASFF duomenimis tyrimai dėl galimų klastojimo atvejų vykdomi ne tik Jungtinėje Karalystėje, bet ir Olandijoje, Belgijoje, Airijoje, Bulgarijoje, Prancūzijoje, Liuksemburge, Slovakijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Portugalijoje, Slovėnijoje, Kipre, Graikijoje, Ispanijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje ir Latvijoje – iš viso 21 ES valstybėje.

Šiandien RASFF sistema gauta papildoma informacija, kad latviškuose jautienos konservų „Sūdyta jautiena savo sultyse“ (gamintojas SIA „Kursu zeme“) sudėtyje Vokietijos atsakingos institucijos nustatė 69 % ženklinime nenurodytos arklienos. Konservai buvo išplatinti Belgijoje, Vokietijoje, Olandijoje ir Jungtinėje Karalystėje, šiuo metu visa konservų partija yra išimama iš rinkos.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, šio gamintojo produktai buvo platinami ir Lietuvoje. Patikrinimų metu nustatyta, kad Lietuvoje buvo pardavinėjami kitų pavadinimų bei kitos sudėties konservai, nei nurodyti RASFF pranešime, tačiau įvertinus riziką prekyba Latvijos įmonės SIA „Kursu zeme“ mėsos konservais laikinai sustabdyta. Atrinkti produkcijos mėginiai DNR tyrimams.

Iš viso per pastarąsias 2 dienas Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai atrinko per 30 įvairių maisto produktų mėginių laboratoriniams DNR tyrimams. RASFF sistemos duomenis, dažniausiai klastotės, kai į jautienos gaminius buvo įmaišoma arklienos, nustatomos įvairiuose šaldytuose ar konservuotuose jautienos pusgaminiuose. Atsižvelgiant į šią informaciją, Lietuvoje taip pat tiriami mūsų rinkoje parduodamų maisto produktų su jautiena: šaldytų lazanijų, „boloneze“ padažų, koldūnų, ravioli, šaldytų kebabų pusgaminių, mėsos kukulių ar mėsainių ir kitų produktų mėginiai.

Praėjusią savaitę jautienos klastojimo skandalas svarstytas ir ES Žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje. Pasitarimo metu praktiškai visų ES šalių atstovai pabrėžė, kad nors šis skandalas nesusijęs su maisto saugos klausimais, tačiau jis atskleidė, kad būtina griežtinti fizinę maisto produktų kontrolę ir nustatyti griežtus reikalavimus maisto produktų kilmės ženklinimui. Ypač akcentuota būtinybė užtikrinti vartotojų teisę žinoti pieno, mėsos, kitų produktų kilmės šalį ir rinktis produktus pagal savo pageidavimus.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *