Jaunieji cigaretės mėgėjai gali tapti pažeidėjais

ecigaretesPalangos mokyklų moksleiviai puikiai žino, kad mokyklų teritorijose rūkyti draudžiama, todėl, siekdami išvengti nuobaudų, jie renkasi kitą alternatyvą – tai rūkymą prie mokyklų esančių daugiabučių įėjimų į laiptines. Tačiau retas susimąsto, kad rūkydami ir už mokyklos ribų galima tapti pažeidėju.

Tabako kontrolės įstatymas draudžia rūkyti ne tik visose švietimo, sveikatos priežiūros įstaigose ir šių įstaigų teritorijose, o taip pat ir bendrose gyvenamosiose ar bendro naudojimo patalpose (daugiabučių namų laiptinės, koridoriai, visuomeninis transportas), kuriose nerūkantieji gali būti priversti kvėpuoti tabako dūmais užterštu oru. Mokiniai, rūkydami ne tik nesirūpina savo sveikata, bet rūkymo vietose numesdami ant žemes nuorūkas, teršia aplinką bei padaro pažeidimą.

Praėjusią savaitę Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato viešosios policijos pareigūnai vykdė prevencinę priemonę, kurios metu tikrino miesto mokyklų teritorijas ir jų prieigas. Nustatyti trys Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – LR ATPK) 161 str. (miesto tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas) pažeidimai ir administracinio tyrimo metu išaiškintas vienas tabako gaminių nepilnamečiui perdavimo faktas.Atsakomybė už šį pažeidimą numatyta LR ATPK 185(4)str.(tabako gaminių nupirkimas ar kitoks perdavimas) – bauda nuo 250 Lt iki 500 Lt.

Primename, kad Palangos miesto savivaldybės taryba 2006 m. birželio 29 d. sprendimu patvirtino Palangos miesto tvarkymo ir švaros taisykles, kurių 47.8 p. draudžia mėtyti nuorūkas, popierius ar kitaip teršti aplinką. Už šį pažeidimą numatyta atsakomybė LR ATPK 161 str. – įspėjimas arba bauda iki 2000 Lt.

Palangos policijos prevencijos padalinio pareigūnai periodiškai tikrina prie miesto mokyklų esančias teritorijas, kad moksleiviai nepažeidinėtų įstatymų ir taisyklių.

kriminalai.com

šaltinis: Palangos m. PK info.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *