Įtartinai „pastorintose“ vilkiko puspriekabės grindyse ir lubose aptikta kontrabanda

MKT nuotr.

Kauno teritorinės muitinės pareigūnai savaitgalį sulaikė 400 tūkst. Lt vertės cigarečių kontrabandą. Sustiprintą transporto priemonių kontrolę vykdžiusiems pareigūnams įtarimą sukėlė akivaizdžiai pastorintos vilkiko puspriekabės lubos ir grindys – čia ir buvo rasti suslapstyti rūkalai.

Penktadienio (vasario 24 d.) rytą Kauno muitinės pareigūnai kelio Kaunas-Marijampolė-Suvalkai 87-ajame kilometre stabdė ir tikrino iš Lietuvos į Lenkiją važiavusius krovininius automobilius.

Sustabdžius Baltarusijos piliečio S. T. vairuojamą tuščią krovininį vilkiką, pareigūnams sukėlė įtarimų akivaizdžiai pastorintos puspriekabės grindys ir lubos. Ne paslaptis, kad būtent šiose vietose kontrabandininkai ypač dažnai slepia nelegalius rūkalus.

Patikrinus paaiškėjo, kad tiek lubose, tiek grindyse išties įrengtos slėptuvės, kuriose pareigūnai rado 58 500 pakelių cigarečių „Minsk“ ir „Premjer“ su baltarusiškomis banderolėmis. Bendra sulaikytų rūkalų vertė – 409 tūkst. Lt. Beje, grindyse buvusias slėptuves kontrabandininkai buvo iškloję linoleumu, kad cigarečių pakeliai lengviau slystų juos grūdant į slaptavietę.

Muitinės kriminalinėje tarnyboje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 199 str. (Kontrabanda) ir 199-2 str. (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis). Kauno miesto apylinkės teismo sprendimu krovininio vilkiko vairuotojas S. T. buvo suimtas 15 parų.

kriminalai.com

šaltinis: LRM info.