Išvažiuojamajame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete pristatyta KAM veiklos 2011 m. ataskaita

KAM susirinkimasKrašto apsaugos ministerijoje birželio 6 dieną įvykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje, kuriame dalyvavo krašto apsaugos sistemos vadovybė, pristatyta KAM 2011 metų veiklos ataskaita.

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, kalbėdama apie praėjusių metų veiklą, pabrėžė, kad 2011-ieji buvo kertiniai dedant pagrindus subalansuotai gynybos politikai ir pajėgumų plėtrai, kuria siekiama vienodą dėmesį skirti ir krašto gynybos poreikiams, ir tarptautinių įsipareigojimų vykdymui.

Komiteto nariams buvo pristatyti iššūkiai krašto apsaugos sistemai: siekiant įgyvendinti Valstybės ginkluotos gynybos koncepciją, plėtoti pajėgumus, modernizuoti kariuomenę – būtina didinti gynybos finansavimą. Sudėtine valstybės gynybos dalimi tampa ir atsakas į naujus – energetinio, kibernetinio – saugumo iššūkius. Šioje srityje nuveikta nemažai: 2011 m. sausio 1 d. įsteigtas Energetinio saugumo centras, kuriam siekiama NATO kompetencijos centro akreditacijos, stiprinami KAS kibernetinio saugumo pajėgumai.

Kaip svarbų pasiekimą krašto apsaugos ministrė išskyrė pasiektą susitarimą su Susisiekimo, Vidaus reikalų ministerijomis dėl integruotos jūros stebėjimo sistemos sukūrimo. Ši sistema leis matyti vieningą jūros paveikslą, greitai ir efektyviai keistis informacija tarp institucijų ir išvengti jų darbo dubliavimo.

Be to, būtina užtikrinti mobilizacijos ir priimančios šalies paramą kaip neatsiejamą pasirengimo gynybai dalį, todėl jau praėjusiais metais įsigaliojo Mobilizacijos ir priimančios šalies paramos įstatymas, kuriame reglamentuotas priimančios šalies paramos teikimo ir koordinavimo mechanizmas, sudarytas Jungtinis priimančios šalies paramos koordinavimo komitetas, kuriame dalyvauja KAS ir kitų valstybės institucijų atstovai.

NSGK nariams taip pat pateikta informacija apie taikos meto užduočių vykdymą – teiktą paramą valstybės ir savivaldybių institucijoms potvynių, gaisrų metu, paieškos ir gelbėjimo operacijose, atliekant išminavimo darbus, kt., supažindinta su kariuomenės vienetų užpildymu, komplektacija, rezervo formavimu ir rengimu. Be to, pristatytos svarbiausios tarptautinio bendradarbiavimo kryptys, KAS finansavimo iššūkiai.

kriminalai.com

šaltinis: KAM info.