Išaiškinti maisto papildų sudėties neatitikimai

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sustabdė prekybą maisto papildais „Super Cal 500 Mag 250 Zinc 15 su vit. D3” (kilmės šalis Jungtinė Karalystė). Toks sprendimas buvo priimtas nustačius, kad cinko ir vitamino D 3 kiekiai buvo mažesni, nei nurodyta gamintojo.

Ištyrus papildų mėginį laboratorijoje, buvo nustatyti kiekybiniai cinko ir vitamino D 3 neatitikimai gamintojo deklaruojamiems rodikliams. Tirtame mėginyje cinko rasta 9,84 mg/tabl., vitamino D 3 –1,72 μg/tabl., kai cinko turėjo būti ne mažiau 13, mg, o vitamino D 3 – 2,31 μg.

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sustabdė maisto papildų „Super Cal 500 Mag 250 Zinc 15 su vit. D3” platinimą ir atliko patikrinimą šiuos papildus importavusioje UAB „Biosola“ (Molėtų g. 16 A, Didžioji Riešė, Vilniaus raj.). Patikrinimo metu nustatyta, kad įmonė pirko 1,2 milijono tablečių „Super Cal500 Mag250 Zinc15 su vit. D3” iš anglų firmos „International Health Solutions Ltd“, kurias sufasavo pakuotėmis po 30 ir 100 tablečių, ir išplatino vaistinių tinklams.

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įpareigojo UAB „Biosola“ per 10 dienų pateikti minėtų papildų veikliųjų ir pagalbinių medžiagų bei komponentų kokybės pažymas. Įmonė savo ruožtu įsipareigojo pateikti informaciją apie maisto papildų perženklinimą.

„Nėra patvirtinta, kad mažesni cinko ar vitamino D kiekiai kenktų žmonių sveikatai, tačiau vartotojai neturi būti klaidinami. UAB „Biosola“ išsiuntė informaciją didmeninėms platinimo įmonėms bei vaistinėms dėl laikino prekybos šiais papildais sustabdymo, likučiai rinkoje skaičiuojami. Nuodugniai ištyrus ir perženklinus šiuos produktus, jais vėl bus leista prekiauti“, – komentavo Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotoja Vaida Barkovskienė.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.

Posted Under
Be kategorijos