Vasario 25 d. 1.56 val. bendruoju pagalbos telefonu paskambinęs vyriškis pranešė, kad 4 val. Lietuvoje bus susprogdinta dešimt objektų. Apie skambutį pranešta policijai. Sutelktos naktį Panevėžio mieste ir apskrities rajonuose dirbusių pareigūnų pajėgos. Nutarta specialiųjų tarnybų nekviesti, nes, perklausius įrašą, kilo abejonių dėl skambinusiojo ketinimų.
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai nustatė, kad sprogimais grasino 50-metis Panevėžio rajono gyventojas. Kodėl naktį skambino ir grasino sprogdinti, bedarbis vyras paaiškinti negalėjo. Dabar brandaus amžiaus vyras labai gailisi dėl šio poelgio, pripažino savo kaltę. Jam surašytas protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 186 straipsnį („Žinomai melagingas specialiųjų tarnybų iškvietimas“– numatoma bauda nuo trijų šimtų iki šešių šimtų litų arba administracinis areštas iki trisdešimties parų). Jei pareigūnai būtų iškvietę specialiąsias tarnybas, vyrui grėstų baudžiamoji atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 285 straipsnį („Melagingas pranešimas apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusią nelaimę“ – nustatyta, kad tas, kas melagingai pranešė ar paskleidė žinią apie visuomenei gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to kilo žmonių sumaištis ar buvo padaryta didelės turtinės žalos, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Tas, kas melagingai pranešė ar paskleidė žinią apie visuomenei gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to buvo iškviestos specialios tarnybos, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu).
Pareigūnai perspėja, kad tokiais pranešimais juokauti neverta, nes techninės galimybės leidžia nustatyti skambinusį asmenį. Šįkart nuo baudžiamosios atsakomybės bedarbį išgelbėjo pareigūnų sprendimas nekviesti specialiųjų tarnybų.
kriminalai.com
šaltinis: Panevėžio apskr. VPK info.