Iš Baltarusijos įvažiavusiame vagone pasieniečiai aptiko ir aliejaus, ir kontrabandinių cigarečių

Iš Baltarusijos įvažiavusio krovininio sąstato vagone pasieniečiai aptiko didelę kontrabandinių rūkalų siuntą. Beveik 60 tūkst. pakelių cigarečių, kurių vertė yra ketvirtis milijono eurų, buvo gabenama kartu su aliejaus kroviniu.

Pirmadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Tribonių pasienio užkardos pareigūnai pasitiko ką tik į Stasylų geležinkelio kontrolės punktą iš Baltarusijos atvykusį krovininį sąstatą. Juo iš Baltarusijos buvo gabenami įvairūs maisto produktai ir statybinės medžiagos.

Patikros metu pasieniečiai itin atidžiai apžiūrėjo vieną sąstato vagoną. Paaiškėjo, kad jame ant gabenamo į įvairias talpas išpilstyto saulėgrąžų aliejaus krovinio buvo sudėta 120 polietileno plėvele aptrauktų dėžių. Jose VSAT pareigūnai rado 59 990 pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Tokio krovinio vertė Lietuvoje, įskaičiavus visus privalomus sumokėti mokesčius, yra daugiau kaip 223 tūkst. eurų.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Neteisėtai gabenti rūkalai iškrauti ir saugomi Tribonių užkardoje. Atlikus visus formalumus sąstatui leista vykti toliau.