Iki gyvos galvos nuteisti Algimantas Vertelka ir Audrius Andrušaitis bausmes ir toliau atliks kalėjime

kalejimas_iki_gyvos_galvosVilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo du Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo teikimus dėl nuteistųjų perkėlimo iš kalėjimo į pataisos namus tolimesnėms bausmėms atlikti.

Nuteistasis A. Vertelka bausmės atlikimo metu buvo 9 kartus baustas drausmine tvarka už bausmės atlikimo režimo reikalavimų pažeidimus. Tai yra už pareigūnų reikalavimų nevykdymą, uždraustų daiktų laikymą, bendravimą su nuteistaisiais iš kitų kamerų, neregistruotų elektros prietaisų laikymą, atsisakymą eilės tvarka dirbti nemokamus darbus. Nuteistojo asmens bylos medžiaga leidžia pagrįstai spręsti, kad nors A. Vertelka šiuo metu ir neturi galiojančių nuobaudų. Tačiau  A. Vertelka linkęs daryti bausmės atlikimo režimo reikalavimų pažeidimus. Nenoras paklusti privalomoms taisyklėms rodo jo polinkį pažeisti nustatytą elgesio tvarką ir neleidžia daryti vienareikšmės išvados, kad nuteistasis toliau galėtų atlikti bausmę švelnesnio režimo pataisos įstaigoje. A. Vertelka nuteistas už itin sunkius ir žiaurius nusikaltimus, kurie sukėlė sunkias ir negrįžtamas pasekmes.

Nuteistasis A. Andrušaitis bausmės atlikimo metu buvo skatintas du kartus. Šiuo metu nuteistasis neturi galiojančių nuobaudų, tačiau buvo vieną kartą baustas drausmine tvarka už bausmės atlikimo režimo reikalavimų pažeidimą. Tačiau vien tik teigiamas asmenybės charakterizavimas nėra pakankamas pagrindas pripažinti, kad laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės tikslai jau yra pasiekti ir nuteistasis gali toliau atlikti jam skirtą bausmę švelnesnio režimo pataisos įstaigoje.

A. Andrušaitis dviem teismo nuosprendžiais nuteistas laisvės atėmimo bausmėmis iki gyvos galvos už itin sunkius ir žiaurius nusikaltimus, kurie sukėlė sunkias ir negrįžtamas pasekmes.

Nuteistieji paskirtas įkalinimo iki gyvos galvos bausmes yra atlikę 12 metų, ir teismo nuomone, toks atliktos bausmės laikas yra aiškiai per mažas, kad būtų galima švelninti bausmės atlikimo sąlygas. Teismas sprendžia, kad šiuo metu nėra pagrindo pripažinti, jog A. Vertelka ir A. Andrušaitis iš tikrųjų pasikeitė ir yra saugu sušvelninti jiems paskirtų bausmių režimo sąlygas, todėl nutarė teikimų netenkinti.

Teismo nutartys per 5 dienas gali būti skundžiamos.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus m. apylinkės teismo info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *