Ignalinoje rungsis sprogmenų ir ginklų išmokyti ieškoti tarnybiniai šunys

tarnybiniai sunys iesko sprogmenuTrečiadienį Ignalinoje startuoja dvi dienas truksiantis Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atvirasis ginklų ir sprogstamųjų medžiagų paieškos su tarnybiniais šunimis čempionatas. Tokius išlavintus specifinius įgūdžius turinčių keturkojų pareigūnų varžybas pasieniečiai rengia antrą kartą.

Dėl nugalėtojų vardo čempionate varžysis pasieniečiai kinologai ir jų augintiniai iš VSAT Ignalinos rinktinės Branduolinės energetikos objektų apsaugos dalinio bei iš VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės. Taip pat renginyje dalyvaus UAB „Gelsauga“ atstovai.

Su lietuvių dresuojamais keturkojais konkuruos svečiai iš užsienio: komandos iš Latvijos sienos apsaugos tarnybos bei policijos ir Lenkijos pasieniečiai su savo augintiniais.

Iš viso čempionate asmeninėje įskaitoje dėl nugalėtojų vardo rungsis 12 kinologų su tarnybiniais šunimis.

Renginio atidarymo ceremonija trečiadienį 10.30 val. prasidės Ignalinoje esančiame Lietuvos žiemos sporto centre (Sporto g. 3).

Tą pačią dieną keturkojai savo įgūdžius išmėgins sprogmenų bei ginklų ieškodami numatytoje teritorijoje bei patalpose. Ketvirtadienį tarnybinių šunų lauks dar dvi rungtys – transporto priemonių bei bagažo apieška.

Keturkojams pareigūnams teks ieškoti įvairių gamintojų trotilo, plastito, emsito, dinamono, parako, detonuojančių virvučių, ginklų, šaudmenų, granatų bei minų.

Nelengvas išbandymas tarnybinių šunų lauks teritorijos apieškos rungtyje, kuomet reikės patikrinti 100 metrų ilgio geležinkelio atkarpą.

Pasak VSAT kinologinės veiklos vadovo Žydrūno Karčiausko, tokiu būdu siekiama, kad čempionato dalyviai savo sugebėjimus pasitikrintų realiomis sąlygomis. Geležinkelio bėgiai ir taip yra persismelkę gausybe itin aštrių kvapų junginių, tad sprogmenis čia aptikti yra dar sunkiau.

Ieškant sprogstamųjų medžiagų ir ginklų, tiek kinologui, tiek ir jo augintiniui galios kai kurie apribojimai. Pavyzdžiui, iš vienos apieškomos patalpos su šunimi išėjęs kinologas atgal grįžti jau nebegalės, jiems bus draudžiama liesti bet kokius daiktus ir pan.

Sprogmenų slėptuvę aptikęs keturkojis ją turės parodyti tik vadinamuoju pasyviu žymėjimu. Tai reiškia, kad skirtingai nei, pavyzdžiui, radęs narkotikų, šuo negali nei šokinėti, nei loti, o privalo tik atsisėsti arba atsitūpti.

Ketvirtadienį 15 val. Lietuvos žiemos sporto centre Ignalinoje įvyks varžybų nugalėtojo bei prizininkų apdovanojimo ceremonija. Prieš ją pasieniečiai kinologai ir jų augintiniai pakvies Ignalinos gyventojus ir miesto svečius pasižiūrėti parodomosios programos.

kriminalai.com
šaltinis: VSAT informacija
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *