Į teismą atvedė 71 tūkstantis eurų

euraiĮ teismą atvedė 71 tūkstantis eurų

Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė bylą, kurioje buvusi vienos antstolio kontoros buhalterė kaltinama suklastojusi 207 elektroninės bankininkystės mokėjimo ruošinius ir pasisavinusi daugiau kaip 71 tūkstantį eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad nuo 2007 m. pradžios net septynerius su puse metų V. L. iš savo darbdavio sąskaitos sau pervesdavo įvairių dydžių sumas. Kaltinamoji, turėdama antstolio prisijungimo prie elektroninės bankininkystės kodus, ruošdavo sąskaitų ruošinius, kuriuos antstolis vėliau patvirtindavo atskiru ir tik jam žinomu kodu. Norėdama, kad įvairių dydžių sumos atkeliautų į jos sąskaitą nepastebėtai, V. L. mokėjimo paskirties langelyje nurodydavo, kad pinigai pervedami kaip skola vykdomoje byloje, alimentai ar skolos išieškojimas.

Be to, kad V. L. kaltinama suklastojusi 207 elektroninės bankininkystės mokėjimo ruošinius ir pasisavinusi daugiau kaip 71 tūkstantį eurų, ji kaltinama dar ir tuo, kad apgaulingai tvarkė apskaitą.

Pavedimai į buhalterės V. L. sąskaitą buvo aptikti, kai antstolio žmona patikrino banko sąskaitą. Dėl nusikalstamos veikos V. L. kalta prisipažino visiškai.

„Pasitaiko, kai žmonės, dirbantys su pinigais ir įvairiomis bankinėmis sistemomis, ima tikėti, kad jas išmano geriau nei kiti, tad ryžtasi nusikalstamai veikai. Tačiau tokios veikos dažnai pastebimos arba su jomis susijusių asmenų, arba tam tikrų institucijų pareigūnų“, – sakė Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Laima Rokanskienė, vadovavusi šiam ikiteisminiam tyrimui.

Už dokumentų klastojimą V. L. gresia laisvės atėmimo bausmė iki 6 metų, už apgaule įgytą svetimą turtą – laisvės atėmimo bausmė iki 8 metų, o už apgaulingai tvarkytą apskaitą – areštas arba laisvės atėmimo bausmė iki 4 metų.

kriminalai.com                           

šaltiniai: Generalinės prokuratūros informacija

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.