Gyvūnų gerovės pažeidimai Ramygaloje

Gavę gyventojų pranešimą apie netinkamai prižiūrimus gyvūnus augintinius, Panevėžio maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kartu su gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ atstove nedelsiant patikrino faktus Ramygalos miestelyje.

Patikrinimo metu nustatyti grubūs gyvūnų gerovės pažeidimai. Augintiniai (šunys ir katės) laikomi lauke ir gyvenamajame name. Šunys neturi būdų, laikomi iš lentų suręstose pašiūrėse, kurios neapsaugo gyvūnų nuo atšiaurių oro sąlygų. Šėrimo ir girdymo indų nėra. Keli šunys laikomi ūkinėje patalpoje, visiškoje tamsoje. Šunys pririšti trumpais pavadžiais, ribojančiais gyvūnų judėjimą. Gyvenamoje patalpoje (nors šeimininkė gyvena kitur) vienoje patalpoje laikomi šunys ir katės. Namai nevalomi, patalpos nevėdinamos, ant grindų – išmatos. Gyvūnai laikomi užrakinti, neišleidžiami į lauką. Šeimininkė kartais paberia savo augintiniams pašaro. Šunų kauksmas girdisi visoje gatvelėje.

Gyvūnų augintoja, pensinio amžiaus moteris, nesutiko su nustatytais pažeidimais ir nesiruošė jų šalinti. Tvirtai įsitikinusi, kad gyvūnų laikymo sąlygos geros, ji atsisakė pasirašyti patikrinimo aktą. Apie netinkamą priežiūrą ir gyvūnų kankinimą pranešta Ramygalos (Panevėžio raj.) seniūnijai.

Panevėžio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kreipsis į Panevėžio apylinkės teismą, kad gyvūnai kiek įmanoma greičiau būtų paimti iš moteriškės ir perduoti gyvūnų gerovės tarnybai ar kitiems šeimininkams.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.

Posted Under
Be kategorijos