Greitą nusikaltimo atskleidimą nulėmė žmonių neabejingumas

Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje nepilnametis šiaulietis E.Z. kaltinamas pasikėsinimu apiplėšti ir dviejų asmenų sveikatos sužalojimu.

Tyrimui vadovavęs prokuroras pažymėjo, kad greitą ikiteisminio tyrimo atlikimą, galimai nusikaltimus padariusio asmens nustatymą padėjo nukentėjusiųjų draugų neabejingumas. Jie, išgirdę užpuoliko apibūdinimą įtarė, kad galėjo apibūdintą asmenį matyti anksčiau ir jį atpažinti. Viename iš internetinių socialinių puslapių suradę galimai nusikaltimus padariusio asmens nuotrauką ir asmens duomenis šią informaciją perdavė tyrimą atliekantiems pareigūnams. Patikrinus gautą informaciją nustatyta, kad nusikaltimus galėjo padaryti būtent pateiktoje informacijoje nurodytas asmuo.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo biuro Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai nustatė, kad kaltinamasis per tą patį 2011 m. lapkričio 19 d. vakarą galimai įvykdė tris nusikalstamas veikas bei sužalojo du asmenis. Tyrimo metu nustatyta, kad E. Z. Šiauliuose, Spindulio gatvėje, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, panaudodamas fizinį smurtą, pasikėsino pagrobti nukentėjusiojo mobilųjį telefoną. Siekdamas pagrobti svetimą turtą kaltinamasis smogė peilių nukentėjusiajam į pilvo sritį, tačiau pradėto plėšimo nebaigė, nes išsigando pradėto ir daromo nusikaltimo pasekmių. Nukentėjusiajam dėl padaryto sužalojimo nustatytas sunkus sveikatos sutrikdymas. Iš karto po šio nusikaltimo padarymo E. Z. bėgdamas iš įvykio vietos  pamatė gatvėje einančius  du vaikinus ir įtaręs, kad jie gali mėginti jį sulaikyti, dūrė peiliu vienam iš jų taip nesunkiai sužalodamas nukentėjusiojo praeivio sveikatą.

Operatyviai gavus tyrimui reikšmingą informaciją kaltinamasis buvo sulaikytas, jam paskirta griežčiausia kardomoji priemonė suėmimas.

Nepilnametis E. Z kaltinamas pasikėsinimu apiplėšti, sunkius sveikatos sutrikdymu dėl savanaudiškų paskatų bei nesunkiu sveikatos sutrikdymu dėl chuliganiškų paskatų.

Baudžiamąją bylą nagrinės Šiaulių apygardos teismas.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių apygardos prokuratūros  info.

Posted Under
Be kategorijos