Generalinis prokuroras kreipėsi į Seimą prašydamas panaikinti Seimo nario Kęstučio Pūko teisinę neliečiamybę

Generalinis prokuroras kreipėsi į Seimą

Generalinis prokuroras
Generalinis prokuroras kreipėsi į Seimą

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimą. Jis prašydamas leisti patraukti Seimo narį Kęstutį Pūką baudžiamojon atsakomybėn . Ikiteisminiame tyrime yra informacijos dėl jo galimai įvykdytų nusikalstamų veikų.

Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūroje šių metų kovo 16 d. buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.  Tyrimas atliekamas pagal požymius nusikaltimų, numatytų Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 152 straipsnio „Seksualinis priekabiavimas“ 1 dalį. Taip pat 255 straipsnio „Šaunamojo ginklo, šaudmenų, sprogmenų ar sprogstamųjų medžiagų laikymo taisyklių pažeidimas“ 1 dalį.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad šių metų pradžioje, kelių mėnesių laikotarpiu, Seimo narys K. Pūkas galimai seksualiai priekabiavo prie pagal tarnybą ar kitaip priklausomų asmenų. Nukentėjusiais dėl seksualinio priekabiavimo šiame ikiteisminiame tyrime pripažinti 4 asmenys.

Taip pat tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad nuo praėjusių metų pabaigos iki šių metų vasario mėnesio pradžios Seimo narys K. Pūkas, laikydamas teisėtai įsigytą šaunamąjį ginklą bei šaudmenis seife, esančiame jo darbo Seime patalpose, neužtikrino šio ginklo ir šaudmenų saugumo. Tuo galimai buvo pažeistos šaunamojo ginklo bei šaudmenų laikymo taisykles ir dėl to sudarytos sąlygas kitam asmeniui neteisėtai jais pasinaudoti.

Seimo nario asmuo neliečiamas

Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, Baudžiamojo proceso kodekse bei Seimo statute nustatyta, kad Seimo nario asmuo neliečiamas, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Baudžiamojo proceso kodekse taip pat nustatyta, kad kitos procesinės prievartos priemonės šiam asmeniui taikomos tiek, kiek tai nedraudžiama pagal Lietuvos Respublikos įstatymus ar tarptautinės teisės normas.

Įvertinus nurodytas Lietuvos Respublikos Konstitucijos, Seimo statuto ir Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso nuostatas ir nustatytas faktines aplinkybes, konstatuotina, kad tolesnis ikiteisminis tyrimas Lietuvos Respublikos Seimo nario K. Pūko atžvilgiu negalimas negavus Lietuvos Respublikos Seimo sutikimo patraukti šį asmenį baudžiamojon atsakomybėn, jį suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

Pagal BK 152 straipsnio 1 dalį atsako tas, kas siekdamas seksualinio bendravimo ar pasitenkinimo vulgariais ar panašiais veiksmais, pasiūlymais ar užuominomis priekabiavo prie pagal tarnybą ar kitaip priklausomo asmens. Už šio baudžiamojo nusižengimo padarymą numatytos alternatyvios bausmės – bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas.

Pagal BK 255 straipsnio 1 dalį atsako tas, kas pažeidė teisėtai turimo šaunamojo ginklo, šaudmenų, sprogmenų ar sprogstamųjų medžiagų laikymo taisykles ir dėl to sudarė sąlygas kitam asmeniui neteisėtai jais pasinaudoti. Už šio baudžiamojo nusižengimo padarymą numatytos alternatyvios bausmės – bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas.​

 

kriminalai.com
šaltinis: Lietuvos Respublikos prokuratūros informacija
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *