FNTT išaiškino statybų bendrovę į bankrotą įstūmusį kaunietį

prokurorasFinansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba ir Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame nusikalstamu bankrotu ir daugiau nei 1,5 milijono litų pasisavinimu įtariamas statybų bendrovės direktorius A. J.

FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai nustatė, kad 56-erių metų įtariamasis, tuo pačiu metu buvęs ne tik bendrovės vadovu, bet ir kasininku, netinkamai tvarkė buhalteriją. 2004–2008 metais bendrovės apskaitoje jis nefiksuodavo grynųjų pinigų už atliktus visoje Lietuvoje statybos darbus paėmimo į kasą ir išėmimo iš jos. Surinkta pakankamai duomenų, kad dalis grynųjų pinigų statybų bendrovėje iš viso nebuvo apskaityta.

Atskleista, kad A. J., jau paskelbus statybų bendrovei bankrotą, bankroto administratoriui neperdavė tuo metu kasoje grynaisiais pinigais buvusių beveik 240 tūkstančių litų. Dėl dar didesnės sumos – daugiau nei 1,2 milijono litų grynųjų pinigų – panaudojimo A. J. nepateikė jokių dokumentų. Išaiškinta, kad ši suma buvo išgryninta 2006 metais, kai bendrovės vadovas iš bendrovės kasos, banke esančių sąskaitų ir mokėjimo kortelių išgrynino milijoninę sumą. Įtariama, kad trūkstant pasisavintų pinigų pasunkėjo statybų bendrovės atsiskaitymas su tiekėjais ir kreditoriais, o tai nulėmė jos nemokumą ir bankrotą.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno miesto apylinkės teismui. Už tyčinį bankrotą, turto pasisavinimą ir apgaulingai tvarkytą apskaitą bendrovės vadovui gresia maksimali bausmė – laisvės atėmimas iki dešimties metų.

kriminalai.com

šaltinis: FNTT info.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *