Elektros impulsinis prietaisas „Taser“ efektyviai naudojamas sulaikant pažeidėjus

Taser
Elektros impulsinis prietaisas Taser

Taser efektyviai naudojamas

Vasario 10 d. apie 03.40 val. Brastos-Betygalos sankirtoje Kauno apskrities policijos patruliai sustabdė automobilį VW Golf.  Sustabdė dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo. Automobilyje sėdėjęs neblaivus keleivis A.N., gim. 1982 išplūdo necenzūriniais žodžiais policijos patrulius. Jis grasino su jais susidoroti, aktyviais veiksmais bandė išvengti sulaikymo, todėl prieš jį buvo panaudotos specialiosios priemonės. Tai yra koviniai savigynos veiksmai, antrankiai, elektros impulsinis prietaisas „Taser“ panaudotas kaip elektrošokas. Kaunietis A.N. sulaikytas ir uždarytas į Kauno apskrities policijos areštinę.

Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui.

Pernai „Taser“ Kauno apskrityje buvo panaudotas 26 kartus kaip įprastas elektrošokas ir 15 kartų su iššaunamais kontaktais prieš 41 asmenį (vyrus).

Šiemet „Taser“ policijos patruliai panaudojo 5 kartus, 3 iš jų – tramdydami smurtaujančius artimoje aplinkoje asmenis, kurie aktyviais veiksmais priešinosi policijos pareigūnams.

Sunkių šio prietaisų panaudojimo padarinių nebuvo, todėl „Taser“, kaip fizinės prievartos priemonės naudojimas yra humaniškesnis ir veiksmingesnis nei kitų fizinių prievartos priemonių.

Kauno apskrities policijos pareigūnai turi 20 elektros impulsinių prietaisų „Taser“, iš jų 12 – darbe naudoja Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės pareigūnai.

kriminalai.com

šaltinis: Kauno apskr. VPK info.