Egidijus Dragūnas pripažintas kaltu dėl dviejų KET pažeidimų

svyturelis2013 m. gruodžio 31 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo administracinio teisės pažeidimo bylą, kurioje administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo Egidijus Dragūnas buvo kaltinamas dėl to, kad 2013 m. liepos 19 d. Vilniuje vairavo automobilį, neturėdamas teisės vairuoti transporto priemones, ir naudojosi mobiliuoju telefonu rankomis.

Teismas, įvertinęs byloje esančius rašytinius įrodymus ir apklausęs liudytoją apie įvykio aplinkybes, pažymėjo, kad E. Dragūno padaryta veika dėl automobilio vairavimo neturint teisės jo vairuoti yra teisingai kvalifikuota pagal ATPK 128 straipsnio 1 dalį, kadangi asmeniui, kuriam teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta dėl KET pažeidimų, teisė vairuoti transporto priemones grąžinama tik jam nustatyta tvarka užbaigus papildomus vairuotojų mokymus. Taigi Egidijus Dragūnas, po to, kai jam Trakų rajono apylinkės teismo 2012 m. rugpjūčio 7 d. nutarimu buvo atimta teisė vairuoti transporto priemones vienam mėnesiui, siekdamas susigrąžinti teisę vairuoti transporto priemones, turėjo užbaigti papildomus vairuotojų mokymus. Tačiau E. Dragūnas tik 2013 m. lapkričio 28 d. baigė Motorinių transporto priemonių vairuotojų papildomo mokymo kursus.

Teismui abejonių nekilo, kad E. Dragūnas padarė ir kitą pažeidimą, numatytą ATPK 1241 str. 2 d. Vadovaujantis teismų praktika, sprendžiant klausimą dėl Kelių eismo taisyklių 21 punkto pažeidimo konstatavimui pakanka tokių vairuotojo veiksmų, kai rankomis naudojamasi mobiliojo ryšio priemone – tai gali būti telefono laikymas viena ranka, mygtukų spaudymas, SMS žinučių siuntimas ir pan.

E. Dragūno atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra tai, kad jis pakartotinai per vienerius metus padarė tokios pačios rūšies teisės pažeidimą.

Teismas nutarė pripažinti E. Dragūną kaltu padarius administracinius teisės pažeidimus ir paskirtąsias nuobaudas subendrinus skyrė galutinę nuobaudą – 1200 Lt baudą.

Nutarimas per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus m. apylinkės teismo info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *