Durpyne kilusį gaisrą ugniagesiai užgesino per 3 valandas

Durpyne kilusį gaisrą ugniagesiai užgesino per 3 valandas

gaisras-durpyne

Spalio 5 d.  ryte gaisras įsiplieskė Palių durpyne, esančiame Prienų rajone, Naujosios Ūtos  seniūnijoje, Serbentinės kaime, kur degė dvi krūvos durpių. „Degančios durpės visada kelia didelį pavojų, nes ugnis sparčiai plinta.

Laimei,  degimas buvo paviršinis, degė tik užpiltasis durpių sluoksnis. Jeigu ugnis būtų persimetusi giliau, gaisras būtų pridaręs didelių nuostolių, o jo gesinimas būtų užsitęsęs gal net kelias paras,“ – pasakoja šio gaisro gesinimui  vadovavęs  Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Parengties užtikrinimo skyriaus viršininkas Giedrius Litvinas.  Sumanių ugniagesių veiksmų dėka  ugnis neišplito, nors  ir  pūtė stiprus vėjas, dėl kurio ugnis bet kada galėjo persimesti į viso durpyno teritoriją.

Kilęs gaisras  buvo užgesintas per 3 valandas. Jį gesino 33 ugniagesiai, beje,  jiems talkino ir 2  savanoriai ugniagesiai. Šio gaisro gesinti atvažiavo net 7 gaisriniai automobiliai, dirbo 2 ekskavatoriai ir 2 traktoriai, pastaraisiais buvo vežiojamas vanduo į ugniagesių įsirengtą, specialiai šiam gaisrui gesinti skirtą vandens rezervuarą.

kriminalai.com
šaltinis: VPGT informacija
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *