DNR tyrimas demaskavo melagį

dnr tyrimasDNR tyrimas demaskavo melagį

Daugiau negu metus trukusį ikiteisminį tyrimą dėl transporto priemonės vagystės Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus pareigūnams teko nutraukti ir pradėti naują – dėl melagingo pranešimo apie nusikaltimą ir sukčiavimo.

2012 m. lapkričio 18d. apie 7 val. ryto policiją pasiekė pranešimas apie Šiauliuose, Gardino g., įvykusį eismo įvykį. Į įvykio vietą nuvykę patruliai pamatė, kad buvo užvažiuota ant saugumo salelės ir  sugadinti keli kelio ženklai. Automobilis iš  eismo įvykio buvo pasišalinęs, tačiau, kam jis priklauso, nustatyti nebuvo sunku, nes pareigūnai įvykio vietoje rado valstybinį numerį. Paaiškėjo, kad šis valstybinis numeris buvo išduotas automobiliui OPEL SINTRA, kuris priklauso Šiaulių miesto gyventojui E.S.

Nuvykusiems pas jį pareigūnams, šis pareiškė, kad automobiliu važiavo ne jis, kad jo automobilis yra pavogtas. Pareigūnų neįtikino versija apie automobilio vagystę. Abejonių kėlė vyro išvaizda, bylojanti apie neseniai pasibaigusį vakarėlį, ir profesinė patirtis – OPEL markės automobiliai vagiami itin retai.

Pareigūnams pradėjus tyrimą ir patikrinus įvairias įvykio versijas, duomenys apie įvykio naktį vykusį vakarėlį, kuriame dalyvavo E. S., pasitvirtino. Netrukus buvo surastas ir apgadintas automobilis. Pareigūnams jį apžiūrėjus, paaiškėjo, kad užvedimo ir durelių užraktai nesugadinti, t.y., automobilis paskutinį kartą buvo užvestas, naudojant užvedimo raktelį, o ne kokį nors įrankį, skirtą automobiliams vogti. Atliktas automobilio signalizacijos tyrimas parodė, kad signalizacija automobilyje yra veikianti ir nebuvo nei sugadinta, nei „nuskenuota“, nei kaip nors kitaip pažeista. Transporto priemonės viduje buvo rasta kraujo dėmių, kurios automobilio savininką visiškai demaskavo. Atliktas DNR tyrimas, kurio atsakymo buvo laukiama beveik metus, patvirtino, kad kraujas yra automobilio savininko. Vadinasi,  eismo įvykio metu automobilį vairavo jis, o ne kas kitas.

Įvertinus duomenų visumą, pareigūnai nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl automobilio OPEL SINTRA vagystės ir pradėjo tyrimą dėl melagingo pranešimo apie nusikaltimą bei sukčiavimo, nes automobilis buvo apdraustas CASCO draudimu ir savininkas tikėjosi išmokos dėl eismo įvykyje patirtų automobilio apgadinimų.

Užuot pasipelnęs 52 metų šiaulietis stos prieš teismą, nes šiomis dienomis Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus pareigūnai kartu su Šiaulių apylinkės prokuratūros prokurorais bylą perdavė teisminiam nagrinėjimui.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *