Dėl taršos pesticidais neleista importuoti dar vienos ajurvedinės arbatos siuntos

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai į Lietuvą neleido importuoti daugiau kaip 6 kg (180 dėžučių) ajurvedinės arbatos iš Rusijos, užterštos pesticidais. Tai jau antra tokios arbatos siunta, sulaikyta nustačius didžiausią leistiną koncentraciją viršiantį pesticidų kiekį.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai ajurvedinės arbatos „Repronorm“ mėginius atrinko vykdydami negyvūninio maisto importo kontrolę. Šią arbatą į Lietuvą iš Rusijos importavo UAB „NPCRIZ EUROPA“ (Konstitucijos pr. 15-23, Vilnius).

Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute atlikus laboratorinius arbatos mėginių tyrimus, nustatyti didžiausią leistiną koncentraciją (DLK) viršijantys pesticidų acetamiprido (0,40±0,20 mg/kg) ir imidakloprido (0,25±0,13 mg/kg) likučiai.

„Atsižvelgus į laboratorinių tyrimų rezultatus, importuotojas įpareigotas nesaugią arbatos siuntą sunaikinti patvirtintoje utilizavimo įmonėje arba grąžinti tiekėjui. Ateityje ši įmonė bus kontroliuojama griežčiau, tikrinama kiekviena jos įvežama arbatos siunta, kol tris kartus iš eilės bus gauti tyrimų rezultatai, atitinkantys teisės aktų reikalavimus“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Pasienio maisto ir veterinarijos kontrolės skyriaus patarėja Violeta Šapokaitė.

Informacija apie pesticidais užterštą ajurvedinę arbatą „Repronorm“ Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) perduota kitoms Europos Sąjungos valstybėms.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.

Posted Under
Be kategorijos