Dėl speigo sparčiai daugėja turto žalų

Didžiausios šalies draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ žalų ekspertai praėjusią savaitę registravo net 44 procentais didesnį turto žalų skaičių. Tuo tarpu įvykių, susijusių su automobiliais, nežymiai mažėja.

„Praėjusi šalčiausia žiemos savaitė sumažino transporto žalų skaičių, nes daliai vairuotojų tiesiog nepavyko užvesti savo automobilių. Ypač miestuose akivaizdžiai jautėsi mažesni transporto srautai, taigi šiek tiek mažiau buvo ir avarijų. Bet speigas ir vis gilėjantis žemės įšalas pradėjo gadinti gyventojų ir įmonių turtą. Praėjusią savaitę gavome daugiau pranešimų apie gaisrus, įvairias vandentiekio ir šildymo avarijas, kuro katilų, šildymo įrangos, įvairių daviklių gedimus. Prisidėjo ir naujas žalų tipas – nuo speigo pradėjo skilinėti stiklo paketų langai. Iš viso per savaitę užregistravome 280 pranešimų apie turto žalas“, – sako „Lietuvos draudimo“ Kompleksinių žalų direktorius Gytis Matiukas.

Jo teigimu, beveik visos turto žalos yra susijusios su šalčiu. Dėl padidėjusio įšalo pradėjo sproginėti ne taip giliai pakloti ar blogai izoliuoti vamzdžiai. Daugiabučiuose beveik dvigubai padaugėjo įvairių su užliejimais susijusių nelaimių: dėl neigiamos temperatūros sutrūkę vamzdynai aplieja tiek savas, tiek gretimas patalpas, kaimynų butus. Vidutinė užliejimo žala siekia nuo 1000 iki 5000 litų. Intensyvaus kūrenimo neatlaiko šildymo sistemos ir krosnys, taip pat dėl netvarkingo šildymo kyla gaisrai.

„Gaisrų nuostoliai yra didžiausi ir gali siekti šimtus tūkstančių litų, bet praėjusią savaitę dauguma pranešimų buvo apie smulkius gaisrus, kuriuos dažniausiai užgesindavo patys gyventojai. Vidutinis jų nuostolis yra iki 5000 litų“, – sako G. Matiukas.

Prognozuojama, kad ir šią savaitę draudėjų patiriami nuostoliai nemažės, mat sinoptikų prognozuojamas nedidelis temperatūros kilimas neturės lemiamos įtakos dėl šalčio striginėjantiems prietaisams ar vamzdynams. Be to, kai kurie draudėjai ne iš karto kreipiasi dėl patirtų nuostolių. „Lietuvos draudimas“ visas žalas registruoja telefonu 1828 ir dalį jų sureguliuoja jau pirmojo pokalbio metu, su klientu sutardami žalos atlyginimo dydį. Sudėtingesniais atvejais, kai reikia patikslinti nuostolio dydį, žalų ekspertai atvyksta į įvykio vietą.

„Turto žalas stengiamės sureguliuoti kuo greičiau, kad išmokas gavę mūsų klientai galėtų nedelsdami imti tvarkyti apgadintą turtą ir dar labiau nenukentėtų nuo šalčio“, – sako G. Matiukas.

„Lietuvos draudimas“ yra šalies ne gyvybės draudimo rinkos lyderis, aptarnaujantis beveik 1 mln. gyventojų. Bendrovė pirmoji šalyje įdiegė naują klientų aptarnavimo standartą „Pažadas“, kuris leidžia efektyviai ir greitai atlyginti žalas. Už deramą žalų administravimą „Lietuvos draudimas“ 2011 metais išrinktas geriausia draudimo bendrove. „Lietuvos draudimas“ priklauso vienai didžiausių draudimo grupių RSA, teikiančiai draudimo paslaugas 130 šalių ir aptarnaujančiai apie 20 mln. klientų visame pasaulyje.

kriminalai.com

šaltinis:  „Lietuvos draudimas“ info.

Posted Under
Be kategorijos