Dėl rasto „Iprito” Biržuose buvo evakuotas savivaldybės pastatas (foto)

policija stopBalandžio 23 d. 13.19 val. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Biržų rajono policijos komisariatas gavo Biržų rajono savivaldybės Civilinės saugos specialistės pranešimą, kad į jų kabinetą Biržuose, Vytauto g. 38 (garažai), atneštos 6 ampulės chemikalų „Ipritas“ (užrašas rusų kalba). Atnešė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas A. R., kuriam ampules parodė J. M., gimęs 1940 m., gyv. Vabalninke.

Dėžutė su ampulėmis „Ipritas“ rasta Vabalninke, Beržų alėjos pakraštyje, žolėje.

Garažų teritorija ir savivaldybės pastatas aptverti, evakuoti 62 darbuotojai. Nukentėjusių nėra. Ampulės nufotografuotos, nuotraukos išsiųstos kariškiams. Nepatvirtintais duomenimis, ampulių turinys yra reagentas, ne ipritas.

Atlikus žvalgybą, nustatyta, kad pakuotėje, ant kurios užrašyta „Iprit“ yra 6 kapsulės, naudojamos prietaise VPCHR cheminės medžiagos – iprito – identifikavimui. Pačios kapsulės savo sudėtyje iprito neturi ir pavojaus žmonių sveikatai ir aplinkai nekelia.

Kapsulės iš Savivaldybės teritorijos paimtos ir perduotos Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iajai komandai.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *