Dėl įžūlaus vagiliavimo bus teisiami paaugliai

Teisiami paaugliai

Teisiami paaugliai
Teisiami paaugliai

Įsiprašydavo į nepažįstamų vaikų namus pažaisti kompiuteriu, o tuomet vogdavo viską, kas pakliūdavo po ranka. Panevėžio apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl vagysčių, kur įtarimai pareikšti trims 14-16 metų nepilnamečiams.

Šiemet sausį į policiją kreipėsi kelios panevėžiečių šeimos, nukentėjusios labai panašiomis aplinkybėmis – jų mažamečius sūnus, grįžtančius po pamokų, gatvėje užkalbindavo nepažįstami vyresni berniukai. Jie, išsiklausinėję, ar namuose nėra suaugusiųjų, pasiūlydavo kartu pažaisti kompiuterinius žaidimus. Tokiu būdu patekę į butą, nepažįstamieji eidavo ne žaisti, bet ieškoti vertingų daiktų, o tada išeidavo.

Įtariamuosius – tris nepilnamečius – nustatė ir ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Kristina Ulienė.

Tyrimo duomenimis, iš trijų butų įtariamieji galimai pavogė daiktų už 3,5 tūkst. eurų – išnešė papuošalus, telefonus, nešiojamuosius kompiuterius, žaidimų kompiuterius ir kt. vertingus daiktus. Įtariama, kad svetimą turtą pusvelčiui pardavę, jie leisdavo pinigus prekybos centruose, važinėjo taksi.

Prokurorės K. Ulienės teigimu, įtariamieji pasinaudojo mažamečių patiklumu ir pomėgiu kompiuteriniams žaidimams. „Apie populiarius žaidimus išgirdę mažamečiai užmiršdavo visus tėvų įspėjimus nebendrauti su nepažįstamaisiais, neįsileisti svetimų žmonių į namus“, – sakė prokurorė.

Visiems trims įtariamiesiems pareikšti įtarimai dėl vagysčių iš patalpų veikiant bendrininkų grupėje. Byla perduota nagrinėti Panevėžio miesto apylinkės teismo Panevėžio rūmams.

kriminalai.com
šaltinis: Lietuvos Respublikos prokuratūros info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *