Daugybę panevėžiečių įžūliai apvogęs recidyvistas sės į teisiamųjų suolą
Panevėžio apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir perdavė į teismą nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 42 metų marijampolietis D.V. kaltinamas vagystėmis, sukčiavimu ir neteisėtu disponavimu elektroninėmis mokėjimo priemonėmis. Recidyvistu pripažintas vyras pelnėsi pasinaudodamas panevėžiečių neatsargumu – iš nerakintų įmonių ir įstaigų patalpų jis vogė vertingus daiktus, o vėliau pasinaudodamas pavogtomis bankų mokėjimo kortelėmis išsigrynindavo pinigų, nes neretai kartu rasdavo ir slaptažodžius.
Panevėžyje, kuriame pastaruoju laiku gyveno, galimai įvykdė 9 vagystes
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2015 metais, kovo-rugsėjo mėnesiais, D.V. Panevėžyje, kuriame pastaruoju laiku gyveno, galimai įvykdė 9 vagystes.
Recidyvistu anksčiau teismo pripažintas vyras veikė pagal panašią schemą – slapta įsliūkindavo į įvairias bendroves ar įstaigas ir ieškodavo neužrakintų patalpų – kabinetų ar persirengimo kambarių, kuriuose darbuotojai laikydavo asmeninius daiktus.
Dažniausiai D.V. grobiu tapdavo piniginės ir jose laikomi pinigai, dokumentai, raktai. Tačiau įtariama, kad gegužės mėnesį iš vienos Panevėžio mokymo įstaigos kaltinamasis kartu su darbuotojos pinigine išsinešė ir centrui priklausantį nešiojamąjį kompiuterį, kurio vertė – 1 tūkst. 177 eurai.
Ypač nukentėjo 6 apvogtieji, kurie kartu su pavogtomis banko mokėjimo kortelėmis laikė ir jų PIN kodus. Pasinaudodamas surastais slaptažodžiais, vagystėmis įtariamas vyras iš bankomatų netrukdomas dar pasiėmė nuo 140 iki 1 tūkst. 300 eurų.
D.V. įkliuvo, kai dėl kitos bylos buvo pakviestas apklausai į Panevėžio miesto policijos komisariatą. Ten pas tyrėją apklausiamą marijampolietį pamatęs vienas kriminalistas pastebėjo, kad jis labai panašus į asmenį, užfiksuotą įmonių, kurių darbuotojai buvo apvogti, vaizdo stebėjimo kamerų.
Šį ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato tyrėjai, o jam vadovavo Panevėžio apylinkės prokuroras Bronius Šiaudinis.
Pasak prokuroro, D.V. pasinaudojo panevėžiečių neatsargumu. „Nerakintos patalpų durys, galimybė pašaliniams asmenims netrukdomai vaikščioti po įstaigas ir kartu su banko mokėjimo kortelėmis laikomi jų slaptažodžiai itin palengvino kaltinamojo „darbą“. Žmonės būtų patyrę mažesnių nuostolių, jei būtų tinkamai apsaugoję banko kortelių slaptažodžius“, – sakė prokuroras B. Šiaudinis.
Už vagystes, sukčiavimą ir neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone D.V. gresia iki 6 metų laisvės atėmimo.