Daugėja pasieniečių sulaikytų nuo teisingumo besislapsčiusių asmenų

VSAT sulaikymasNuo teisėsaugos besislapsčiusių ir pasieniečių sulaikytų asmenų daugėja trečius metus iš eilės. Pernai itin smarkiai – beveik keturis kartus – išaugo prie sienos su Baltarusija sulaikytų tokių asmenų skaičius. Iš viso įkliuvo teisingumo vengusieji iš 18 valstybių.

2011 m. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams įkliuvo 645 asmenys, kurių dėl įvairių nusikaltimų ir pažeidimų ieškojo Lietuvos bei užsienio teisėsaugos institucijos. 2010-aisiais tokių sulaikytųjų buvo 519, 2009-aisiais – 422.

Itin padaugėjo atvejų, kai dėl įvairių priežasčių nuo teisingumo besislapstantys asmenys įkliūva prie sienos su Baltarusija dirbantiems VSAT pareigūnams. Jei 2010-aisiais šiame sienos ruože buvo sulaikyti 54 ieškomieji, tai pernai nuo sausio iki gruodžio pabaigos tokių asmenų įkliuvo net 198.

Beveik nepakito šalies oro uostuose sulaikomų ieškotų asmenų skaičius: 2010-aisiais Vilniaus, Kauno bei Palangos oro uostuose dirbantys pareigūnai sulaikė 263 teisingumo vengusius asmenis, pernai – 250.

Pernai VSAT pareigūnams prie sienos su Lenkija, kur nuolatinės kontrolės nėra, įkliuvo teisėsaugininkų ieškoti 65 asmenys. Dar 60 sulaikė Klaipėdos jūrų uoste kontrolę vykdantys bei nedidelį sienos ruožą su Rusijos Kaliningrado sritimi Kuršių nerijoje saugantys Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnai.

52 teisingumo vengę asmenys įkliuvo prie sienos su Rusija. Vos vienas teisingumo vengęs asmuo sulaikytas prie sienos su Latvija, kur keliaujančiųjų kontrolė panaikinta. Dar 19 teisingumo vengusių asmenų pasieniečiai sulaikė šalies viduje.

2011-aisiais Lietuvos pas
ienyje sulaikyta ieškomųjų iš 18 valstybių. Iš visų pernai sulaikytų 645 nuo teisingumo besislapsčiusių asmenų daugiausiai įkliuvo Lietuvos piliečių – 473. Kiek daugiau nei pusė jų sulaikyta šalies oro uostuose.

Pernai pasieniečiai taip pat sulaikė 70 baltarusių ir 60 rusų, kurių irgi ieškojo įvairios teisėsaugos institucijos. VSAT pareigūnams taip pat įkliuvo po kelis ieškomus asmenis iš Austrijos, Australijos, Gruzijos, Kazachstano, Kirgizijos, Kolumbijos, Kroatijos, Moldovos, Rumunijos, Tadžikistano, Turkijos, Rumunijos, Ukrainos, Uzbekistano ir Vokietijos.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.