Darbiečiai kreipėsi į VTEK dėl A. Kubiliaus interesų konflikto proteguojant vienos įmonės interesus

Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydamas ištirti, ar šalies premjeras Andrius Kubilius nesupainiojo viešųjų ir privačiųjų interesų, kai 2009 m. „Gazprom“ vadovybei ir Rusijos vicepremjerui Viktorui Zubkovui rašė laiškus, kreipdamasis dėl AB „Achema“ interesų.

Remiantis Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) ne kartą yra gavę paramos iš „Achemos“ grupei priklausančių įmonių. Tokia parama politinei partijai buvo ypač didelė 2008 m. – prieš premjero ir TS-LKD partijos pirmininko kreipimąsi į „Gazprom“ vadovus bei Rusijos Federacijos vicepremjerą dėl „Achemai“ palankaus sprendimo. VRK duomenimis, vien 2008 m. TS-LKD iš „Achemos“ grupės įmonių gavo daugiau kaip 150 tūkst. litų paramos. „Achemos“ grupės įmonės taip pat rėmė ir pavienius TS-LKD kandidatus rinkimuose.

„Iš VRK pateiktų ataskaitų aišku, kad jas pasirašė pats A. Kubilius. Iš to galima spręsti, kad premjeras, kreipdamasis į užsienio bendrovę bei užsienio valstybės pareigūnus dėl vienos bendrovės interesų, žinojo, kad jo vadovaujama politinė partija yra gavusi piniginę paramą iš įmonių, susijusių su šia bendrove. Mes esame įsitikinę, kad taip jis supainiojo viešuosius ir privačius interesus“, – sako V. Gapšys.

VTEK prašoma ištirti, ar A. Kubilius savo veiksmais neprotegavo vienos bendrovės ir nepažeidė Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo bei valstybės tarnybos įstatymo, kai atstovavo išimtinai vienos privačios bendrovės interesams, pasinaudodamas savo pareigomis bei siekdamas paveikti kitų asmenų sprendimą. Taip pat prašoma ištirti, ar premjeras nesupainiojo viešųjų ir privačiųjų interesų, nes žinojo, kad „Achemos“ grupės įmonės yra jo vadovaujamos politinės partijos rėmėjos.

kriminalai.com

šaltinis: DP info.

Posted Under
Be kategorijos