Cigarečių kontrabandos „karavano“ kelionę nutraukė muitinės mobilioji grupė

cigaretesVilniaus teritorinės muitinės Mobiliosios grupės (toliau-MG) pareigūnai gegužės 31 d. apie 3-ią valandą nakties Šalčininkų kelio poste sulaikė stambią cigarečių kontrabandą, gabenamą aštuoniais lengvaisiais automobiliais.

MG pareigūnų ekipažas po pusiaunakčio atvyko į Šalčininkų kelio postą, padėti kelio posto muitinės pareigūnams atlikti eilinius transporto priemonių patikrinimus. Apie 3-ią valandą pareigūnai pastebėjo prie įvažiavimo į Lietuvos Respubliką lengviesiems automobiliams skirtame „žaliajame kanale“ besirikiuojančius vienu metu atvykusius apie dešimt automobilių su baltarusiškais registracijos numeriais.

Muitininkų profesinė patirtis ir profesionalumas neleido praslysti pro akis detalėms, kurios iškart sukėlė įtarimą apie galimai slepiamą krovinį. Pasitelkę Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnus, muitininkai iš visų dešimties eilėje stovėjusių automobilių į detalų patikrinimą nukreipė aštuonis.

Detalaus patikrinimo metu visi pareigūnų įtarimai pasitvirtino, kai iš visų galimų automobilyje esamų tuščių ertmių bei įrengtų slėptuvių pradėjo lysti baltarusiškų cigarečių pakeliai. Kontrabanda buvo sukaišiota ir užmaskuota pareigūnams nelengvai pasiekiamose vietose: automobilių šoninėse durelėse, slenksčiuose, dugne specialiai įrengtose slėptuvėse, po stogo apmušalais, sėdynėse, bagažinėse, po prietaisų panelėmis ir kt.

Septyniais automobiliais, kuriuos vairavo Baltarusijos piliečiai, buvo gabenami administracinę atsakomybę užtraukiantys kontrabandinių cigarečių kiekiai, o aštuntajame šis kiekis peržengė baudžiamosios atsakomybės ribas. Bendra gabentos kontrabandos vertė (neskaičiuojant krovinio vertės, už kurį gresia baudžiamoji atsakomybė) – daugiau kaip 165 tūkstančius litų. T. y. vidutiniškai viename automobilyje buvo sukaišiota cigarečių kontrabandos už 23 tūkstančių litų, už kurią kiekvienam pažeidėjui gresia bauda nuo 10 iki 20 tūkstančių litų.

Visų automobilių slėptuvėse buvo rastas vienodas rūkalų asortimentas: „MINSK Capital“, „NZ Gold Compact“, „QUEEN Menthol“, „FEST 7“, „PREMJER“ ir „FEST“.

Visi automobiliai ir gabenta kontrabanda sulaikyti. Atliekami tolimesni tyrimai.

kriminalai.com

šaltinis: MD info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.