Bus teisiami girti avarijose pražudę bičiulius uteniškiai

alusBus teisiami girti avarijose pražudę bičiulius uteniškiai

Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras Gintaras Čekuolis baigė ikiteisminius tyrimus ir nagrinėti į teismą perdavė 2 baudžiamąsias bylas, kuriose pora uteniškių bus teisiami dėl mirtimi pasibaigusių avarijų. Įtariama, kad po avarijų jie spruko, palikę mirštančius bičiulius likimo valiai.

Į teisiamųjų suolą 58 metų Daugailių seniūnijos (Utenos r.) gyventoją P. L. atvedė pernai lapkritį jo kaime įvykusi nelaimė. Naktį šalia miško keliuko buvo rastas negyvas 43 metų vietos gyventojas. Netoliese mėtėsi sulaužytas jo dviratis.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta

Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jo metu nustatyta, kad savo mirties išvakarėse žuvusysis girtavo netoliese gyvenančio P. L. namuose. Pritrūkus alaus, svečias nusprendė dviračiu važiuoti jo nusipirkti. Nesulaukęs grįžtančio bičiulio, į parduotuvę automobiliu išvažiavo ir namo šeimininkas.

Vėliau P. L. pareigūnams papasakojo, kad nusipirkęs alkoholio ir važiuodamas atgal miško keliuku kažką pervažiavo, tačiau nesustodamas grįžo į namus. Ir tik po kiek laiko nusprendė nueiti pažiūrėti, kas atsidūrė po jo automobilio ratais.

Nuėjęs prie keliuko ir pamatęs be gyvybės ženklų gulintį draugą ir jo dviratį, P. L. juos patraukė nuošaliau ir grįžo namo. Po kiek laiko jis paskambino pažįstamam vyrui ir paprašė pranešti žuvusiojo tėvams, kad įvyko nelaimė.

Iš pradžių neigęs, kad sužalojo bičiulį, vėliau prisipažino

Iš pradžių neigęs, kad sužalojo bičiulį, vėliau P. L. pareigūnams prisipažino, kad jį netyčia pervažiavo automobiliu.  P. L. pareikšti kaltinimai dėl mirtimi pasibaigusios avarijos, sukeltos esant neblaiviam ir žmogaus palikimo be pagalbos, kai grėsė pavojus jo gyvybei.

Į Utenos rajono apylinkės teismą  perduota nagrinėti ir dar viena panaši baudžiamoji byla.

Tauragnų seniūnijos (Utenos r. ) gyventojas, 46 metų R. K. kaltinamas automobilio pagrobimu, mirtimi pasibaigusios avarijos sukėlimu esant neblaiviam bei žmogaus, kurio gyvybei grėsė pavojus, palikimu be pagalbos.

Avarija, kurioje žuvo 41 metų tauragniškis, įvyko praėjusių metų spalio 29 dieną, kelyje Tauragnai-Sirvydžiai-Daugailiai. Buvo rastas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Volkswagen Passat“, o šalia jo – negyvas vietos gyventojas.

Nelaimės aplinkybes ėmusiems tirti Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams surastas automobilio savininkas paaiškino, kad kieme neužrakintas stovėjęs „Volkswagen Passat“ buvo pavogtas. Jis taip pat nurodė, kad tą dieną kartu su juo gėrė ir žuvusysis, ir pastarojo draugas R. K.

Apklausiamas R. K. iš pradžių pareigūnams teigė, kad su bičiuliu išsiskyrė prieš avariją, tačiau vėliau prisipažino, kad avarija įvyko, kai abu važiavo į gretimą kaimą nusipirkti dar alkoholio. Įtariama, kad vairuodamas automobilį neblaivus R. K. nepasirinko saugaus greičio ir žvyrkelyje nesuvaldė automobilio. Po avarijos jis grįžo pėsčiomis namo.

Pasak Utenos apylinkės prokuratūros prokuroro Gintaro Čekuolio, vadovavusio šių bylų ikiteisminiams tyrimams, abiejų nelaimių pagrindinės priežastys –  nesaikingas alkoholio vartojimas ir atsakomybės neturėjimas. „Abu kaltinamieji prie vairo sėdo būdami neblaivūs ir negalvodami, kad kelia pavojų ne tik sau, bet ir aplinkiniams, o vėliau, išsigandę pasekmių, paliko savo sugėrovus likimo valiai“, – sakė prokuroras.

Baudžiamajame kodekse už žmogaus mirtimi pasibaigusios avarijos sukėlimą esant neblaiviam numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo 3 iki 10 metų.

kriminalai.com

šaltinis: Generalinės prokuratūros informacija

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį