Burtai lėmė tapti geriausiuoju

donatas cesnaBurtai lėmė tapti geriausiuoju

Jau dešimt metų Raseinių rajono policijos komisariate dirbantis Donatas Čėsna pretenzijų tapti geriausiu prevencijos padalinio pareigūnu Šiaulių apskrities policijoje ambicijų neturėjo. Tiesiog susirgo į konkursą deleguotas kolega ir misija atstovauti kolektyvui konkurse burtų keliu atiteko jam.

„Pirmąkart burtą už mane traukė kolega. Jo rankose pamatęs lemtingąjį lapelį, užprotestavau ir paprašiau, kad burtų traukimas būtų pakartotas, nes panorau lemtį išbandyti pats“, – prisiminimais apie savo kelią į   geriausio Šiaulių apskrities policijos  prevencijos padalinio konkursą dalijosi Donatas.

Tačiau lemtis yra lemtis, ir vyresnysis tyrėjas   jos pakeisti neįstengė  – šįkart pats savo ranka ištraukė lapelį, deleguojantį jį vykti į Šiaulius.

Pasiruošimas kasdieniniam darbui – puikus

Iki konkurso buvo likusios kelios dienos, tad specialiai  jam  ruoštis laiko nebebuvo. Į konkursą atvyko tokios parengties, su kokia vyksta į kasdieninę tarnybą. Rezultatai parodė, kad jo pasiruošimas kasdieniniam darbui – puikus. Po dėmesingumo, šaudymo, teorinių žinių patikrinimo,  figūrinio vairavimo automobiliu bei plaukimo rungčių paaiškėjo, kad  Donatas Čėsna yra geriausias 2016 m. Šiaulių apskrities policijos prevencijos padalinio pareigūnas.

Donatas pasakoja, kad už tai, kuo  šiandien yra, jis dėkingas savo kuratoriui  vyresniajam tyrėjui Audriui Jociui. Būtent, į šio pareigūno globą ir priežiūrą jis pateko, pradėjęs apylinkės inspektoriaus karjerą. Donatas jį vadina savo mokytoju, su kuriuo  jis darniai  dirba  iki šios dienos ir net šeimomis bičiuliaujasi.

„Aš stebėjau kiekvieną jo žingsnį, mokiausi iš jo bendravimo su žmonėmis, kantrybės, ramybės ir kitų apylinkės inspektoriaus darbo subtilybių“, – prisimena Donatas. „Net surašęs administracinio teisės pažeidimo protokolą, jis su žmogumi  išsiskiria geruoju, nes  sugeba rasti argumentų ir įtikina jį, kad jis, kaip pareigūnas, rado  geriausią išeitį iš susidariusios situacijos. Tai mane labai imponavo ir šią iš kolegos išmoktą pamoką aš taip pat stengiuosi taikyti bendraudamas su žmonėmis.“

Išmokti Donatui reikėjo daug ko. Iki to praleisti penkeri metai  patrulių tarnyboje turėjo savo specifiką, apylinkės inspektoriaus darbas turėjo savo niuansų. Juos reikėjo perprasti. O naujovių perpratimas ir jų įvaldymas, anot pareigūno,  ir daro darbą įdomų bei patrauklų.

Puikiai jausti bendruomenės gyvenimo pulsą

Iš pradžių Donatas aptarnavo Paliepių seniūniją ir Nemakščių teritoriją, vėliau buvo rotuotas  į Ariogalos kaimiškąją seniūniją. Jis prisimena, kad dirbti  pirmojoje teritorijoje buvo lengviau, nes ji buvo gerai pažįstama, kadangi netoliese buvo jo paties gyvenamoji vieta. Tad galėjai puikiai jausti bendruomenės gyvenimo pulsą, žinojai, ką pabarti, o ką paguosti, gyventojai noriai dalijosi savo pastebėjimais ir informacija.   Ariogalos kaimiškojoje seniūnijoje  kurį laiko teko pratintis prie gyventojų  ir juos pratinti prie savęs, kantriai leisti jiems  pažinti naująjį apylinkės inspektorių, kol įsigijo jų pasitikėjimą. Tačiau tai vėl buvo naujovė,  o kas nauja – įdomu ir gelbėja kasdienybę nuo rutinos. Donatas darbavosi iš peties, jam pavyko  aptarnaujamoje teritorijoje suvaldyti situaciją ir užspeisti ne vieną nelegalios prekybos alkoholiu ar kontrabandinėmis cigaretėmis tašką. Jis dėkingas jam šiame darbe padėjusiems patruliams ir kolegai Audriui.

„Mes su juo ištisas dienas  praleisdavom savo aptarnaujamose teritorijose. Rytą susitinkame komisariate, susirenkame  pareiškimus, kitus nurodymus ir … į apylinkę. Todėl kai praėjusių metų balandį Raseinių policijos komisariate buvo pradėtas įgyvendinti naujas darbo organizavimo modelis, kai nebeliko Kriminalinės policijos ir Viešosios policijos pareigūnų, o iš jų buvo sudarytos mobilios darbo grupės, man problemų jokių nekilo, aš ir taip buvau įpratęs dirbti ne kabinete, o teritorijoje“, – pasakoja Donatas.

Darbo krūviai ūgtelėjo

Tik iš pradžių darbo krūviai ūgtelėjo, kadangi teko ir įvairius gyventojų pareiškimus tirti, ir dar plius prisidėjo ikiteisminis tyrimas neaiškiose bylose. Iki tol reikalų  su baudžiamojo proceso  subtilybėmis apylinkės inspektoriams  turėti nereikėjo.

„Buvo momentų, kai buvo sunku. Nebuvo jokios patirties baudžiamajame procese. Tačiau ir vėl investuoji save į naujovę – eini, klausi kolegų, domiesi ir reikalą perpranti. Ir viskas pasidaro elementaru“,- juokiasi šypsenos nuo lūpų nepaleidžiantis Donatas.

Siekdami suvienodinti darbo krūvius

vadovai pradėjo jų analizę ir pamažu grupių vyresniesiems juos pavyko  paskirstyti tolygiai visiems.  Dabar jų grupėje dirba šeši pareigūnai ir jie   aptarnauja penkias seniūnijas – Šiluvos, Betygalos, Pagojukų, Ariogalos kaimiškąją ir Ariogalos miesto. Konkrečios vienos, tik jam priskirtos,  pareigūnai nebeturi. Tad vieną dieną užduotis darbuotoją gali nuvesti į Ariogalą, kitą dieną – į Šiluvą.

Darbuotojų Donato grupėje turėtų būti 8, šiuo metu dirba – 6. Tik, deja, grupė  niekada nebūna pilnos sudėties – atostogos, ligos, mokymai realiai dirbančių gretas sumažina, ir tada darbo krūvis padidėja. Donatas sako, kad dirbti mobiliam jam net patogiau. Automobilyje – ir kompiuteris su spausdintuvu, ir planšetė, ir racija, ir tarnybinis mobilusis telefonas, ir spec. priemonės, ir apsauginė liemenė. Vykdydamas užduotį, jis bet kuriame aptarnaujamos teritorijos taške  internetu gali pasiekti visas policijos  duomenų  bazes,  apklausti žmogų, kompiuteriu surašydamas   jo parodymus, ir juos operatyviai perduoti  grupės vyresniajam.

Nebereikia  gyventojų kviestis į komisariatą ar seniūniją. Donatas džiaugiasi, kad dabar jam ypač patogu atlikti  gyventojų turimų ginklų saugojimo sąlygų  patikrą. Vietoje apžiūri, vietoje kompiuteriu  užpildai visas reikalingas pažymos  grafas ir akimirksniu ją internetu perduodi į Licencijavimo skyrių. Jokių rašytinių dokumentų žmogui nešiotis nebereikia.

Techninėmis priemonėmis dabar  pareigūną užduotis pasiekia bet kuriame aptarnaujamos teritorijos taške. Pavyzdžiui, grupės vyresnysis, ką tik gavęs pareiškimą Betygaloje gyvenančio žmogaus ir žinodamas, kad jo pavaldinys šiuo metu atlieka užduotį, būtent, šioje seniūnijoje, per Dokumentų valdymo sistemą elektroniniu būdu gali paskirti jam atlikti ir dar vieną užduoti, kad šiam ar kitam pareigūnui  ten  nebereikėtų vykti  kitą dieną.

Donatas juokauja, kad nėra nieko  blogo, kas neišeitų į garą, ir sako, kad  visai patenkintas, jog likimas lėmė taip, jog po mokyklos baigimo jam nepavyko įstoti ten, kur planavo. Tada jo gyvenime atsirado Klaipėdos policijos mokykla, po kurios baigimo pradėjo tarnybą Raseinių policijos komisariate ir  dabar  jaučiasi esąs savo rogėse, nes darbas jam patraukus – nėra rutinos, kasdien naujos situacijos, naujos problemos ir nauji sprendimai.

kriminalai.com
šaltinis: Šiaulių apskr. VPK informacija
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *